به گزارش پارس به نقل از آرمان: مصرف روزانه یک عدد گلابی ۲۰۰ میلی گرمی، قدرت آنتی اکسیدانی بدن غیر سیگاری ها را تقویت می کند و فیبرهای موجود در گلابی روی عملکرد روده ها تأثیر گذاشته و عمل دفع را راحت تر می کند.

این میوه سرشار از ویتامین ها و آب بوده که در واقع این میوه خوش طعم حاوی ۸۰ درصد آب است اما بر خلاف تمام نوشیدنی های پرکالری، در هر ۱۰۰ گرم گلابی فقط ۵۰ کالری وجود دارد.

ترکیبات و خواص گلابی


گلابی سرشار از فیبرهای غذایی و پوست آن منبع آنتی اکسیدان هاست و از ابتلا به برخی سرطان ها و بیماری های قلبی عروقی پیشگیری کرده و در واقع پوست گلابی اجازه نمی دهد چربی های خون افزایش یابد و درعین حال می تواند میزان آنتی اکسیدان های خون را افزایش دهد. فیبرهای موجود در گلابی روی عملکرد روده ها تأثیر گذاشته و عمل دفع را راحت تر می کند.

قند گلابی

قند موجود در میوه ها و به خصوص گلابی را فروکتوز می گویند. این قندها به طور مستقیم وارد خون نشده و اندکی طول می کشد تا جذب خون شوند، در این حالت میزان قند خون آرام آرام بالا می رود بنابراین باعث ایجاد حس گرسنگی نمی شوند.

ویتامین ها و مواد معدنی


یکی از میوه های نادری است که می تواند نیاز روزانه بدن را به ویتامین تامین کند، همچنین این میوه حاوی میزان قابل توجهی املاح معدنی، کلسیم، فسفر، منیزیم و آهن است.

مصرف گلابی

وقتی گلابی بریده می شود بلافاصله سیاه می شود که برای جلوگیری از این پدیده طبیعی کافی است مقداری آب لیموترش به آن بزنیم به طور کلی این میوه را می توان به مدت سه روز در هوای آزاد نگهداری کرد.