هومن جعفری - طنزنویس

 


1. به‌سلامتی و مبارکی و میمنتی و خوشی، آقای عارف، سکوت کننده معروف یک‌بار دیگر در انتخابات ریاست مجلس شکست خورد و بازی را به علی لاریجانی باخت! می‌گویند نامبرده قرار است از این به بعد در اعتراض به این روش بیشتر سکوت کند!

2. «مطابق بررسی‌ها و تحقیقات صورت گرفته تخریب قسمتی از بناها و مستحدثات مربوط به وزیر کشور و افراد دیگری که وضعیت مشابه داشته‌اند برخلاف مقررات و موازین قانونی تشخیص داده‌شده است» اگر کسی توانست این جمله را به من تفهیم اتهام کند ممنونش می‌شوم. شما معنای این جملات را درک می‌کنید؟ به بهترین ترجمه به فارسی سلیس و روان و همه‌فهم یک کیلو حلیم زعفرانی می‌دهیم برای افطار!

3. ابراهیم فیاض گفت: «احمدی‌نژاد تمام شد، فاتحه مع صلوات و در آینده نیز هیچ خبری از او نخواهد بود.» به همین مناسبت مجلس ترحیمی از سوی اصولگرایان بدون رأی، ناامید از صندوق برگزار می‌شود. همچنین به همین مناسبت اصلاح‌طلبان همق را است درمکانی که متعاقباً اعلام می‌شود دورهم جمع شده و از خوشحالی مراسم پرفیض «جین گیل آلیسا» را برگزار کنند. شرکت در هر دو مراسم موجب خوشحالی متوفی را در پی خواهد داشت.

4. بهروز نعمتی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی فرموده: اختلافات را باید با منطق رفع کرد نه با یقه‌گیری! البته سخنان ایشان درست است اما تجربه ثابت کرده و نشان داده که رفع اختلاف به طریقه کف گرگی و زیر زانو، یک حال خوش دیگری دارد که انصاف نیست از اهالی سیاست دریغ نماییم! پیشنهاد می‌شود از این به بعد برای اینکه دل آقای نعمتی هم نشکند اختلافات را به‌صورت فیفتی فیفتی حل کنیم! اگر راه داشت، طرفین نصف نصف کنند کسی ضرر نکند! اگر هم راه نداشت و قابل‌تقسیم نبود، پنجاه‌درصد اختلاف را با منطق حل کنید پنجاه‌درصد باقیمانده را با یقه‌گیری!

5. در مراسم رأی‌گیری مجلس آقای حاجی بابایی به نفع آقای لاریجانی کنار رفت! امیدواریم سر افطار آقای لاریجانی یادش نرود و به آشپزخانه مجلس سفارش کند که در بشقاب آقای حاجی بابایی دو تا گردو بیشتر بگذارند! بالاخره مردم توقع دارند!

6. با در نظر گرفتن اینکه الان وضع به‌گونه‌ای است که شرکت نکردن در مراسم افطاری رئیس‌جمهور لایک و کف و جیغ و هورا دارد، از طریق همین تریبون اعلام می‌کنیم که نه در مراسم افطاری با هنرمندان شرکت می‌کنیم نه در مراسم افطاری با اصحاب رسانه! حتی اگر رئیس‌جمهور خودش هم زنگ بزند به جان حسن راه ندارد!

7. مهناز افشار اگر اتومبیل بود، بای دیافلت فلاشرزنش همیشه روشن می‌ماند! از راستی‌ها شوهر می‌گیرد، با انحرافیون ملاقات دارد، برای افطار با رئیس‌جمهور هم زندانیان سیاسی را پیشنهاد می‌کند! بالاخره کدوم سمتی شما؟

8. یک تبریکی هم به پایداری چی های مجلس بگوییم که با کسب 54 رأی درون مجلس نشان دادند که زور سیاسی‌شان چقدر است. پیشنهاد می‌کنیم این عزیزان کلاً در رأی‌گیری‌های بعدی خیلی وقت مجلس را هدر ندهند. آخرش همانی می‌شود که بقیه تصمیم می‌گیرند. شما خودت را خسته نکن برادر!

9. کره شمالی برای نشان دادن حسن نیت خود به آمریکا احتمالاً یک همبرگر فروشی در پیوینگ یانگ باز می‌کند! جداً اگر همبرگر فروشی روشی برای جلب نظر آمریکا باشد که ما الان باید در صدر فهرست فیوریت های ترامپ باشیم! پیشنهاد می‌شود ترامپ را بیاوریم تهران ببریم در آن همبرگر فروشی که هر ساندویجش دویست و پنجاه‌هزار تومان است! تحت هر شرایطی هم صورتحساب را بیندازیم گردن خودش که فکر نکند خبری شده! حداقل بخشی از پول‌هایی که از چنگمان درآمده را زنده می‌کنیم!