به گزارش پارس نیوز، 

وقتی امروزه صحبت از تلفن همراه میشود یعنی وسیله ای که تقریبا در زندگی اکثر افراد وارد شده و با آن یکی شده است، به گونه ای که بسیاری از افراد زندگی روزانه خود را نمیتوانند بدون داشتن این وسیله تصور نمایند. با هوشمند شدن تلفن های همراه، باید دانست که این وسیله دیگر تنها وسیله ای برای مکالمه یا ارسال پیامهای متنی محدود نیست. بلکه کاربرد ها و کارکردهای آن نیز بیشتر شده است. یکی از کارهایی که امروزه توسط این دستگاه میتواند انجام شود، اشتراک گذاری محتوا از انواع مختلف علاوه بر متون کوتاه است. نرم افزارهای اشتراک گذاری کم نیستند مثلا با دانلود اپلیکیشن اسنپ چت ، یا تلگرام پلاس میتوانید به این منظور برسید.

اسنپ چت در حوزه اشتراک گذاری عکس یکی از بهترین و قدیمی ترین نرم افزارهای اندرویدی می باشد. اینکه چرا این برنامه توانست در بین کاربران تلفن همراه هوشمند محبوب شود، میتوان گفت قابلیتی است که تا قبل از آن بر روی هیچ نرم افزار مشابهی در نظر گرفته نشده بود. اسنپ چت به شما این امکان را میدهد که بتوانید عکسی را که برای دیگران منتشر کرده اید، بعد از گذشت چند ثانیه از حافظه گوشیهای خود و طرف مقابل حذف کنید. همین ایده توانست شهرت و محبوبیت اسنپ چت را بین کاربرانش دو چندان کند و همچنین کاربران جدیدی به سمت آن جذب شدند.

با آپدیت نرم افزار تلگرام پلاس میتوانید کارکردهای دیگری را علاوه بر اشتراک گذاری عکس برای خود ایجاد نمایید. تلگرام پلاس در واقع یک نسخه غیر رسمی از تلگرام است که امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار میدهد. شما علاوه بر ارسال عکس برای دیگران میتوانید پیامهای متنی یا صوتی و یا فایلهایی به غیر از عکس نیز ارسال کنید. اگر کسی به دنبال قابلیتهای بیشتری نسبت به اشتراک گذاری عکس تنهاست، تلگرام پلاس و یا آپدیت تلگرام ایکس به وی پیشنهاد میشود. نمیتوان گفت تلگرام ایکس چیزی فراتر از نسخه پلاس تلگرام است. این نرم افزار هم یک نسخه غیر رسمی است با امکاناتی اضافه تر نسبت به تلگرام اورجینال. برای کار با تلگرام ظاهری متفاوت به شما ارائه میدهد و بسیاری از کارکردهای آن را برای شما ساده تر کرده است. علاوه بر اینکه میتوانید چت کنید، این چتها را میتوانید مخفی نگه دارید یا آنها را دسته بندی کنید که در آینده بتوانید ساده تر و راحتتر دسترسی داشته باشید. حتی هر چیزی را که به اشتراک گذاشته اید به سادگی میتوانید دسته بندی و مرتب کنید. چیزی که در نسخه های دیگر تلگرام کمتر در دسترس شما قرار داده اند.

تلگرام ایکس فضای ابری رایگان نیز در اختیار شما قرار میدهد تا بتوانید یک نسخه از اطلاعات خود را جایی غیر از تلفن همراه یا کامپیوتر خود ذخیره کنید و بنابراین همواره یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود خواهید داشت. برنامه هایی که تاکنون در موردشان صحبت کردیم، همگی برای ارتباط به اینترنت نیاز دارند. شاید همیشه کسی که قصد به اشتراک گذاری محتوا را با وی دارید دور از شما نباشد و اتفاقا کنار شما حضور داشته باشد، آنقدر که دیگر استفاده از اینترنت برای ارتباط بی معنا باشد. توسعه دهندگان اندروید برای اینجور کاربردها و نیازهای ارتباطی نیز به فکر بوده اند و نرم افزارهایی را بدین منظور طراحی کرده اند که خوشبختانه مورد استقبال کاربران زیادی قرار گرفته است. مثلا با با دانلود نسخه جدید زاپیا یا اپلیکیشن شیریت میتوانید این خواسته خود را برآورده نمایید. این دو نرم افزار به جای اینکه انتقال اطلاعات را بر بستر اینترنت انجام دهند، تنها برای ارتباط با دستگاه مقابل خود به فعال بودن وایرلس یا همان وای فای هر دو دستگاه نیازمند هستند. همین انتقال از طریق وای فای سرعت تبادل اطلاعات بین دستگاههای متصل به هم را چندین برابر، حتی تا 10 برابر سرعت 35 ، میکند. علاوه بر این امکان انتقال فایلها به صورت گروهی دارید و میتوانید حتی برنامه ها و بازیهای روی گوشی خود را برای دوستان خود منتقل کنید و به صورت دسته جمعی از این برنامه ها لذت ببرید.

اینکه شما از کدام نرم افزار به اشتراک گذاری استفاده کنید تنها بستگی به سلیقه شما و همچنین فاصله شما با مخاطبتان خواهد داشت. اما نکته مهم دانلود آنها از سایتهای معتبری چون زردانلود است که همواره آخرین نسخه ها را در اختیار شما قرار میدهد.