پرورش پرندگان اهلی مانند مرغ ، اردک ، قرقاول و غاز می تواند منبع درآمدی مناسبی برای روستائیان باشد. این کار به دلیل وجود شرایط مناسب در روستا برای کارافرینی و خوداشتغالی روستائیان بسیار مفید است. یک وسیله مناسب که می تواند بازدهی تولید و پرورش پرندگان را افزایش دهد دستگاه جوجه کشی است. دستگاه های جوجه کشی هوشمند سوپرمینیاتور که برای اولین بار در ایران ساخته می شوند قادر هستند کلیه شرایط جوجه کشی را به صورت هوشمند برای تخم های نطفه دار فراهم کنند.

دستگاه های جوجه کشی هوشمند سوپرمینیاتور در دو نوع خانگی با ظرفیت کمتر از 150 تخم مرغ و بیشتر از 150 تخم مرغ ساخته می شوند. روستائیان می توانند هر دو نوع دستگاه ها را برای جوجه کشی استفاده کنند. اما با توجه به این که پرورش انبوه پرندگان در روستا معمولا به صورت انبوه و در فارم است ، استفاده از دستگاه های جوجه کشی صنعتی سوپرمینیاتور برای اشتغال زایی در روستا مناسب تر است.

دستگاه جوجه کشی خانگی و صنعتی دارای برد هوشمند هستند. این قابلیت آن ها را قادر می سازد که به صورت کاملا هوشمند المان های دستگاه مانند دما و رطوبت را تامین کرده و تخم ها را بچرخانند. بر روی برد سوپرمینیاتورهای خانگی و صنعتی دو سنسور داخلی و خارجی وجود دارد. سنسور داخلی برای سنجش دما و رطوبت داخل دستگاه و سنسور خارجی برای سنجش دما و رطوبت محیط دستگاه به کار گرفته می شود. استفاده از دو سنسور برای سنجش دمای داخل و خارج دستگاه باعث افزایش راندمان جوجه کشی و در نتیجه بازدهی بالای فارم پرورش پرنده روستائیان می شود.

سنسور های به کار رفته در دستگاه های جوجه کشی سوپرمینیاتور از برند SHT و NTC می باشند. سنسور SHT تکنولوژی برجسته سوئیس است که در تمام طول عمر نیازی به کالیبره شدن مجدد ندارد. این سنسور قدرتمند با توجه به حساسیت بسیار بالای آن در سنجش دما و رطوبت در انکوباتورهای نوزاد در بیمارستان ها به کار گرفته می شود. سنسور NTC نیز از سنسورهای متداول در دستگاه های جوجه کشی است.

بدنه سوپرمینیاتورهای صنعتی برای افزایش راندمان و بازدهی فارم با استفاده از مواد PVC ساخته می شوند. PVC علاوه بر این که عایق بسیار مناسبی برای دما و رطوبت است ، قابلیت ضدعفونی و شستشوی بسیار آسانی دارد. بدنه سوپرمینیاتورها برخلاف دستگاه های جوجه کشی بدنه فلزی بر اثر رطوبت دچار زنگ زدگی نمی شود. زنگ زدگی بدنه می تواند منجر به انتشار باکتری در داخل دستگاه شده و تخم های نطفه دار را در داخل دستگاه از بین ببرد.

سوپرمینیاتورها به صورت کاملا اتوماتیک کار می کنند و سخنگو هستند. افراد بی تجربه با استفاده از این قابلیت می توانند جوجه کشی از تخم های نطفه دار را بیاموزند. همچنین با داشتن قابلیت سیستم انتخاب پرنده فرد جوجه کش می تواند نوع پرنده را به صورت دستی انتخاب کند تا دستگاه به صورت اتوماتیک از تخم ها جوجه کشی کند.

اگر شما هم به پرورش و جوجه کشی مرغ علاقه دارید میتوانید با خرید یک دستگاه جوجه کشی از فروشگاه سوپرمینیاتور به سود آوری برسید برای مشاهده قیمت دستگاه جوجه کشی میتوانید به سایت مراجعه نمایید.

 

سایر وب سایت های این مجموعه : http://chicken-device.ir

http://joojekeshi.com