• لینک کوتاه
 • کد خبر: 70136

  برخی از بیماری های قلبی، کلیوی و فقر آهن می توانند سلامت ناخن ها را به خطر بیاندازد.

  به گزارش پارس، پرویز طوسی، متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: مشاهده ی سلامتی در ناخن هامی توان از وضعیت جسمی خود با خبر شوید.

  وی ادامه داد: بروز بیماری های سیستمیک مانند (اختلالات کلیوی و بیماری های قلبی) کم خونی و فقر آهن می تواند علاوه بر بروز مشکلات در فرد سلامت ناخن ها را نیز به خطر بیاندازد.

  طوسی افزود: گاهی موارد استفاده از مواد زیبایی نظیر مانیکور، ناخن های مصنوعی و کاشت ناخن هم می توانند سلامت ناخن ها را به خطر انداخته و موجب بروز اگزما و آسیب رساندن به ریشه ناخن ها شود

  وی در مورد سلامت ناخن های پا تصریح کرد: استفاده از کفش های نا مناسب و پنجه باریک، گرفتن ناخن ها از ته، استفاده نکردن از جوراب های نخی از جمله عوامل موثر در بروز بیماری های ناخن پا هستند

  وی خاطر نشان کرد: تغذیه ی نامناسب، رعایت نکردن نکات بهداشتی و استفاده از وسایل آرایشی استریل نشده می تواند موجب بروز اگزما، عفونت های قارچی و میکروبی در ناخن ها شده و عوارضی را برای فرد به وجود آورد.

  وی در خاتمه متذکر شد: با بروز بیماری در ناخن به پزشک مراجعه کرده و علت را جویا شوید و سپس نسبت به درمان آن اقدام نمایید.

  بیماری های قلبی پزشک پوست تغذیه درمان سلامت فقر کفش مشکلات مو
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها