به گزارش پارس، پرویز طوسی، متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: مشاهده ی سلامتی در ناخن هامی توان از وضعیت جسمی خود با خبر شوید.

وی ادامه داد: بروز بیماری های سیستمیک مانند (اختلالات کلیوی و بیماری های قلبی) کم خونی و فقر آهن می تواند علاوه بر بروز مشکلات در فرد سلامت ناخن ها را نیز به خطر بیاندازد.

طوسی افزود: گاهی موارد استفاده از مواد زیبایی نظیر مانیکور، ناخن های مصنوعی و کاشت ناخن هم می توانند سلامت ناخن ها را به خطر انداخته و موجب بروز اگزما و آسیب رساندن به ریشه ناخن ها شود

وی در مورد سلامت ناخن های پا تصریح کرد: استفاده از کفش های نا مناسب و پنجه باریک، گرفتن ناخن ها از ته، استفاده نکردن از جوراب های نخی از جمله عوامل موثر در بروز بیماری های ناخن پا هستند

وی خاطر نشان کرد: تغذیه ی نامناسب، رعایت نکردن نکات بهداشتی و استفاده از وسایل آرایشی استریل نشده می تواند موجب بروز اگزما، عفونت های قارچی و میکروبی در ناخن ها شده و عوارضی را برای فرد به وجود آورد.

وی در خاتمه متذکر شد: با بروز بیماری در ناخن به پزشک مراجعه کرده و علت را جویا شوید و سپس نسبت به درمان آن اقدام نمایید.