پایان یافتن کرونا آرزوی همه جهان است. همه برای  پایان یافتن کرونا تلاش میکنند. جهان امیدوار است که با واکسیناسیون به  پایان یافتن کرونا نزدیک شویم.  


گذشت تقریبا هجده ماه از شیوع بیماری کرونا نشان داده است که نابودی این بیماری عزمی جدی و جهانی را می‌طلبد.

خبرگزاری میزان – بزرگ‌ترین کارزار واکسیناسیون تاریخ برای مقابله با بزرگ‌ترین بحران بهداشتی جهان که تاکنون جان تقریبا ۵ میلیون نفر را گرفته، در جریان است.
 
به گزارش «بلومبرگ و کانورسیشن»، تاکنون ۶.۰۶ میلیارد دوز واکسن کرونا در ۱۸۴ کشور جهان در قالب واکسیناسیون کرونایی تزریق شده است.
 
این میزان معادل واکسیناسیون کامل ۳۹.۵ درصد جمعیت جهان است.
 
از زمان شروع کارزار واکسیناسیون جهانی، کشور‌ها با دسترسی نابرابر به واکسن مواجه بوده اند. نحوه توزیع واکسن‌های کرونا تاکنون اشتباه بوده و کشور‌ها و مناطق پردرآمد بیشترین سهم از تزریق واکسن کرونا را به خود اختصاص داده اند.
 
سرعت واکسیناسیون در کشور‌های پردرآمد ۲۰ برابر سریع‌تر از کشور‌های فقیر و کم درآمد است.
 
در بهترین حالت برای بازگشت جهان به زندگی عادی باید ۷۰ درصد کل جمعیت کره زمین واکسینه شوند که این میزان برابر ۵.۴۶ میلیارد نفر است.
البته برخی نیز میزان جمعیت واکسینه شده برای پایان کرونا را ۸۵ درصد اعلام کرده اند.
 
در مقیاس جهانی، سطح فعلی واکسیناسیون دلهره آور است و سرعت فعلی یعنی ۳۲.۳ میلیون نفر در روز، با هدف مصوینت جهانی هنوز فاصله دارد.
 
ارائه میلیارد‌ها واکسن برای جلوگیری از شیوع کرونا در سراسر جهان یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های لجستیکی است که تاکنون انجام شده است.