• لینک کوتاه
 • کد خبر: 84247

  یک متخصص پوست استفاده از داروهای گیاهی دست ساز ویژه کاهش ریزش مو را قاتل مو معرفی کرد.

  به گزارش پارس ، دکتر غلامرضا عشقی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: استفاده از داروهای گیاهی دست ساز و تبلیغاتی از جمله داروی گیاهی" طلسم" که امروزه در بازار رایج است نه تنها کمکی به کاهش ریزش مو نمی کند بلکه یکی از عوامل افزایش ریزش مو محسوب می شود بنابراین استفاده از این داروها توصیه نمی شود.

   

   

   

  وی افزود: عوامل ژنتیکی در ریزش مو تاثیر مستقیم دارد که این موضوع امری اجتناب ناپذیر است.

   

   

   

  وی تاکید کرد: برخی بیماری ها از جمله بیماریهای کلیوی، کم خونی، کبد، فقر آهن، کم کاری و پرکاری غدد تیروئید در افزایش ریزش مو موثر هستند که با درمان این بیماری ها می توان از ریزش مو جلوگیری کرد.

   

   

   

  دکتر عشقی ادامه داد: مصرف پروتئین های غذایی از بروز بسیاری از بیماری های کمبود پروتئینی که موجب ریزش مو می شود جلوگیری می کند.

   

   

   

  این مدرس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان خاطرنشان کرد: در افراد سالمند پوکی استخوان و بیماری های عصبی نقش مهمی در ریزش مو دارند.

   

   

   

  وی افزود: خود افراد نیز نقش موثری در ریزش موهایشان دارند چرا که بسیاری از افراد برای زیباتر شدن از رنگهای شیمیایی استفاده می کنند که این موضوع یکی از عوامل مهم افزایش ریزش مو بوده که در بین خانم ها شایع تر است و تصور این باور که رنگ کردن مو موجب کاهش ریزش مو می شود غلط است.

   

   

   

  این متخصص پوست افزود: فر کردن و صاف کردن موها دو عامل دیگر ریزش مو محسوب می شوند که با حذف اینها به راحتی می توان از ریزش ۶۰ درصد موها می توان جلوگیری کرد.

   

   

   

  دکتر عشقی به تاثیر محیط زندگی بر روی ریزش مو اشاره کرد و گفت: در استان همدان به علت نامرغوب بودن آب شهری و وجود املاح زیاد در آب باعث باقی ماندن شامپو در بین موها می شود که این موضوع موجب ایجاد شوره و بیماریهای پوستی بر روی سر شده و در نهایت موجب تضعیف ریشه مو و از بین رفتن آنها می شود.

  استان همدان پوست پوکی استخوان دانشگاه علوم پزشکی استان درمان فقر مو ریزش nbsp موها

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها