• لینک کوتاه
 • کد خبر: 77877

  مدیر گروه تغذیه بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: لواشک عصاره میوه است و میزان قند موجود در میوه‌ها ۵ تا ۱۵ درصد است که این مقدار قند در لواشک چند برابر می‌شود؛ پس بدیهی است که لواشک چاق کننده است.

  به گزارش پارس ، سید علی کشاورز در گفت وگو با فارس اظهار داشت: لواشک چون از میوه تهیه می شود غنی از بیشتر ویتامین ها و املاح معدنی است اگر چه طبیعی است که ضمن تهیه آن برخی از ویتامین ها از جمله ویتامین C از بین بروند.

  مدیر گروه تغذیه بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: لواشک عصاره میوه است و میزان قند موجود در میوه ها ۵ تا ۱۵ درصد است که این مقدار قند در لواشک چند برابر می شود؛ پس بدیهی است که لواشک چاق کننده است.

  استاد رشته تغذیه افزود: خیلی از افراد چاق، لواشک ترش می خورند تا لاغر شوند اما به این فکر نمی کنند که لواشک چه ترش و چه شیرین، قندش چند برابر خود میوه است و چاق کننده می باشد.

  کشاورز، به عناصر معدنی، قند و املاح معدنی موجود در لواشک اشاره داشت و افزود: وجود این عناصر، محیطی مناسب جهت رشد قارچ، میکروب و انگل ها فراهم می سازند که در شرایط نامناسب تهیه و نگهداری لواشک می توانند خطرات قارچی و میکروبی را برای افراد به دنبال داشته باشند.

  مدیر گروه تغذیه بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران، مصرف لواشک برای کودکان را نامناسب ارزیابی کرد و افزود: به نظر من لواشک ماده غذایی مناسبی از نظر بهداشتی نیست و با توجه به جنبه مثبت لواشک، باید جنبه های منفی و غیربهداشتی آن را نیز مدنظر قرار داد.

  تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تهران رشد قند کودکان ویتامین میوه لاغر چاق لواشک
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها