به گزارش پارس به نقل از برترین ها، امروزه با مراجعه به داروخانه ها و مراکز فروش محصولات بهداشتی محلول ها و دهانشویه های متنوعی را می توان یافت که به صورت شیمیایی یا با منشأ گیاهی به صورت صنعتی تولید شده و برای سلامت و بهداشت دهان و دندان در اختیار مردم قرار می گیرند.

مسواک گیاهی بزنید

استفاده از برگ خشک شده درخت بو تاثیر زیادی در پاکسازی دندان و سفید کردن آن دارد. این گیاه که توسط برخی خانم های خانه دار برای از بین بردن بوی انواع گوشت هنگام طبخ غذا مورد استفاده قرار می گیرد، خاصیت دیگری نیز دارد و آن خاصیت سفیدکنندگی دندان و از بین بردن لک ها و رسوب های زرد رنگ روی آنهاست. برای استفاده از این برگ کافی است چند برگ خشک شده بو را آسیاب کنید و پودر به دست آمده از آن را با کمک مسواک مرطوب شده روی دندان ها بزنید.

معجون ضددرد

یکی از بهترین روش ها برای تسکین درد دندان در مواقع اورژانسی استفاده از ترکیبی از عسل و پودر دارچین است. برای تهیه این مخلوط کافی است یک قاشق چای خوری پودر نرم شده دارچین را با ۳ قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید و آن را روی دندان و لثه خود بمالید. در صورتی که از این مرهم سه بار در روز استفاده کنید درد دندان به طور کامل از بین می رود.

تقویت لثه ها با نشاسته

یکی از بهترین روش ها برای شست و شوی دهان و تقویت لثه استفاده از پودر نرم شده نشاسته و دارچین است. برای تهیه این ترکیب کافی است ۲ قاشق دارچین را با ۴ قاشق نشاسته ترکیب کرده و به خوبی هم بزنید. سپس مقدار اندکی از این ترکیب را با آب مخلوط کرده و از آن برای شست وشوی دندان ها، لثه و دهانتان استفاده کنید. استفاده از این روش یک بار در روز در کنار شست وشوی سه گانه دهان با مسواک و خمیردندان توصیه می شود.