گام اول ماساژ لاغری:

برای شروع ماساژ لاغری به محیطی آرام احتیاج داریم تا ماساژ گیرنده در فضایی آرام و بدون استرس برای دریافت ماساژ آماده شود. در این شرایط بهتر است از تشکی مناسب با ملحفه های سفید و تمیز استفاده کنیم تا دریافت کننده ماساژ با احساس امنیت و آرامش روی آن دراز بکشد و برای دریافت ماساژ آماده شود. برای ارائه تکنیک های ماساژلاغری می توانید به طور همزمان از روغن های گیاهی و موسیقی آرام بخش برای بهبود روند درمانی ماساژلاغری استفاده کنید. در این شیوه درمانی برای درمان موضعی چاقی و اضافه وزن در ناحیه شکم مورد استفاده دارد و بهتر است که ماساژ به طور مستقیم روی پوست بدن اجرا شود.

گام دوم ماساژ لاغری:

افزایش متابولیسم سلول های پهلو از طریق ماساژ لاغری

در این مرحله از ماساژ لاغری، پس از آن که بیمار به پشت دراز کشیدو آماده دریافت ماساژ شد، می توانید با کمک روغن های گیاهی و یا ژل های لاغری گیاهی ماساژ را شروع کنید. در این مرحله کافی است کف هر ۲ دست را به طور کامل با کمک روغن چرب کرده و با ماساژ پهلوها شروع کنید. در این حالت، کف دست راست و سرانگشتانش را روی پهلوی راست بیمار قرار داده و عضلات بیمار را از بیرون به سمت ناف ماساژ دهید. این کار را به مدت ۳ تا ۵ دقیقه با هر ۲ دست تکرار کنید. به این ترتیب که با رسیدن سرانگشتان دست راست به نزدیکی ناف، دست چپ را از پهلو ها به سمت ناف حرکت دهید. این حرکت را با فشاری یکنواخت و به صورت مستمر تا ۵ دقیقه می توانید تکرار کنید. توجه داشته باشید که این ماساژ را برای پهلوی چپ نیز با همان فشار و مدت زمان تعیین شده تکرار کنید. این ماساژ لاغری با شکستن سلول های چربی و بالا بردن متابولیسم این سلول ها روند درمان چاقی را تسریع می کند.

گام سوم ماساژ لاغری:

درمان چاقی ران ها با ماساژ لاغری

پس از ارائه ماساژ پهلوها به بیمار از او بخواهید که به پهلوی راست دراز بکشد. در این مرحله ماساژ لاغری و موضعی ران را دنبال می کنیم. در این حالت نیز با آغشته کردن کف دست ها با روغن یا ژل گیاهی لاغری از بخش پایینی ران نزدیک به زانو به سمت بالای عضلات ران حرکت کنید. این ماساژ لاغری کمک می کند تا جریان گردش خون در عضلات ران بالا رفته و به این ترتیب با افزایش سوخت و ساز سلولی، سلول ها و سلولیت های چربی زودتر از بین بروند. در این مرحله نیز می توانید به مدت ۳ تا ۵ دقیقه این ماساژ را به صورت مستمر تکرار کنید. و پس از اتمام ماساژ ران راست این تکنیک را روی پای چپ نیز تکرار کنید. با کمک این تکنیک ماساژ لاغری علاوه بر افزایش سوخت و ساز سلولی، می توان بسیاری از اخلاط ناسالم و سموم موجود در بدن را نیز برای دفع به سمت کلیه ها، روده ها و سطح پوست هدایت کرد.

گام چهارم ماساژ لاغری:

درمان چاقی بازو با یک حرکت

در این مرحله از ماساژ لاغری درمانگر برای درمان چاقی بازوها اقدام می کند. بازو یکی از مهم ترین اعضای بدن به ویژه در خانم ها محسوب می شود که محل مناسبی برای انباشته شدن سلول های چربی است. تجمع سلول های چربی در این عضو در بسیاری موارد با چاق شدن موضعی بازوها همراه می شود که غالبا موجب از بین رفتن ظرافت و زیبایی دست به ویژه در خانم ها می شود. برای درمان و پیشگیری از تجمع سلول های چربی در این مرحله از ماساژ لاغری کافی است با حرکت های دورانی روی عضله بازو از سمت آرنج به سمت شانه حرکت کنید. این تکنیک ماساژ لاغری را ۳ تا ۵ دقیقه روی عضلات بازو تکرار کنید و سعی کنید عضلاتی درونی و بیرونی بازو را درگیر کرده و موجب افزایش حرارت و متابولیسم سلول های این ناحیه شوید. فراموش نکنید که همین حرکات را در بازوی دست دیگر نیز تکرار کنید.

گام پنجم ماساژ لاغری:

باماساژ لاغری به عضلات ران فرم بدهید

در این بخش از بیمار بخواهید که به پشت بخوابد و این بار با کمک سرانگشتان دست خود عضلات ران را از روی پا ماساژ دهید. برای ارائه این تکنیک کافی است سرانگشتان دست چپ را به روغن یا ژل لاغری گیاهی آغشته کرده و روی ران نزدیک به زانو بگذارید. سپس دست دیگر را روی دست چپ حائل کرده و با کمک فشار هر ۲ دست با حرکت های گرد و دورانی عضلات ران را به سمت بالا فرم دهید. این تکنیک از ماساژ لاغری علاوه بر شکل دهی به عضلات پا به افزایش جریان گردش خون در پاها کمک می کند و موجب شکسته شدن و دفع سلول های چربی از این ناحیه می شود.

گام ششم ماساژ لاغری:

پیشگیری و درمان با ماساژ

بعد از ارائه ماساژ لاغری به دریافت کننده، اجازه دهید برای مدت کوتاهی از ۱۰ تا ۲۰ دقیقه دراز بکشد و اگر به خواب رفته است در همان حالت بماند. پس از آن او را بیدار کرده و از او بخواهید یک دوش با آب ولرم بگیرد. تکنیک های ارائه شده در این مطلب همگی از جمله شیوه هایی است که علاوه بر آن در حوزه درمان چاقی موضعی بسیار موثر است و روند درمانی را تسریع می کند، می تواند به عنوان شیوه ای موفق در امر پیشگیری از ابتلا به چاقی نیز موثر باشد. به این ترتیب که افراد مختلف می توانند با دریافت این ماساژ از تجمع سلول های چربی در نقاط مستعد چاقی بدن خود پیشگیری کنند و از تناسب اندام خود مطمئن باشند. ضمن آن که استفاده از این شیوه ماساژ لاغری ۳ تا ۴ بار در هفته به خوش فرم شدن عضلات بدن نیز بسیار کمک می کند.

نکته: دریافت ماساژ به منظور درمان چاقی موضعی یکی از تکنیک های موثر است که امروزه توسط بسیاری از درمانگران به عنوان یک درمان مکمل در کنار دیگر شیوه های درمانی به بیماران تجویز می شود. با کمک تکنیک های ماساژ لاغری درمانگر با افزایش حرارت موضعی در عضو موجب افزایش متابولیسم و سوخت و ساز عضو مورد نظر شده و به این ترتیب موجب تسریع روند لاغری عضو می شود. ماساژ اندام های مستعد چاقی همچون پهلوها، ران ها و بازو می تواند علاوه بر جنبه درمانی جنبه زیبایی را نیز پوشش دهد. این شیوه ای است که بسیاری از هنرمندان و بازیگران هالیوودی برای حفظ اندام و تناسب خود به صورت روزانه و هفتگی از آن استفاده می کنند.

منبع: bartarinha