به گزارش پارس به نقل از  اطلاع رسانی سایپا، مهندس فریدون حمیدی در جریان بازدید از غرفه گروه خودروسازی سایپا در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو و نیرو محرکه استان فارس و رونمایی از خودرو تیبا هاچ بک در گفت و گو با خبرنگار سایپانیوز اظهار داشت: حضور گروه خودروسازی سایپا در چنین نمایشگاه هایی می تواند زمینه ایجاد ارتباط نزدیک تر و گسترش تعامل دوسویه میان سایپا و مشتریان را فراهم سازد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت فروش محصولات شرکت زامیاد در استان فارس افزود: بر اساس آمارهای موجود، فروش و خدمات پس از فروش محصولات شرکت زامیاد در استان فارس رتبه نخست را به خود اختصاص داده و مطمئناً حضور پرقدرت زامیاد در این نمایشگاه و عرضه مجموعه ای از جدیدترین و کاربردی ترین محصولات تجاری این شرکت، جایگاه زامیاد را در استان فارس بیش از گذشته تقویت خواهد کرد.

حمیدی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به فروش محصولات زامیاد در سه ماهه نخست سال جاری تصریح کرد: به دلیل وجود دستورالعمل های سازمان استاندارد و راهور ناجا، عرضه محصولات زامیاد با وقفه های طولانی مواجه شد که ما با رایزنی های فراوان توانستیم این موانع را پشت سر بگذاریم، ضمن این که وانت نیسان که پرتیراژترین محصول زامیاد محسوب می شود توانسته استانداردهای لازمه را با موفقیت دریافت کند.

مدیرعامل شرکت زامیاد برنامه فروش خودروهای سبک زامیاد را در سال جاری حدود ۴۵ هزار دستگاه عنوان کرد و گفت: علاوه بر خودروهای سبک، تولید و عرضه هزار دستگاه خودروی سنگین را نیز برای سال ۹۲ در دستور کار قرار داده ایم.

وی ضمن بیان مشکلات فراوان در خصوص شماره گذاری و فروش محصولات زامیاد خاطرنشان کرد: از آن جایی که ما اجازه توقف تولید را به هیچ عنوان نداده ایم، در صورت عبور از موانع موجود هیچ محدودیتی برای عرضه محصولات در بازار نخواهیم داشت.

حمیدی رویکرد دولت یازدهم را در خصوص صنعت خودروسازی حمایتی دانست و یادآور شد: این واقعیت که صنعت خودرو پس از نفت دومین صنعت مهم کشور به شمار رفته و نقش محوری را برای سایر صنایع ایفا می کند، یقیناً دولت آینده نیز که تولید را عامل رونق اقتصادی دانسته، با درک جایگاه و اهمیت این صنعت در حفظ سطح اشتغال، خودروسازان را مورد حمایت قرار خواهد داد.

وی در ادامه با اشاره به برنامه ریزی ها و اقدامات خود از زمان حضور در شرکت زامیاد یادآور شد: پروژه های مختلفی شامل طراحی و تولید یک وانت سبک جدید با امکانات مطلوب و کیفیت بالا با همکاری طرف های خارجی جهت عرضه در آینده نزدیک، اجرای یک پروژه بزرگ و بلند مدت برای دو سال آینده، مذاکره با شرکت ایویکو جهت تولید و عرضه یک خودرو تجاری نیمه سنگین نظیر کامیونت یا مینی تراک و همچنین تولید و عرضه چندین دستگاه ون در دستور شرکت زامیاد قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت زامیاد همچنین در خصوص فعالیت های صادراتی این شرکت نیز تاکید کرد: در بسیاری از کشورها نظیر مصر، عراق و قرقیزستان درخواست های متنوعی را برای حضور ما در بازار کشورهای خود ارسال کرده اند و از آن جایی که بازار کشورهای در حال توسعه منطقه ظرفیت های فراوانی برای بهره مندی از خودروهای تجاری دارد، باید با ایجاد تنوع در سبد محصولات و ارتقا کیفیت خودروها مسیر صادرات خود را بیش از گذشته هموار کنیم.

حمیدی در خاتمه در خصوص خودرو تیبا هاچ بک گفت: خودرو تیبا یک محصول بسیار مناسب، کم مصرف و کم هزینه با قیمت اقتصادی جهت عرضه در بازارهای داخلی و صادراتی به شمار رفته و محصول هاچ بک آن نیز به جهت داشتن ویژگی های منحصر بفرد و همچنین زیبایی ظاهری قطعاً در بازار داخل و خارج مشتریان و علاقه مندان فراوانی را برای خود دست و پا خواهد کرد.