به گزارش پارس نیوز، 

ناصر فغفوری با بیان اینکه مشوق های خوبی در قانون بودجه 97 برای حمایت از واحدهای تولیدی مدنظر قرار گرفته است، افزود: بند 'و' تبصره 16 قانون بودجه امسال فرصت مناسبی برای تولیدکنندگان است تا معوقات بانکی خود را با نرخ اولیه تسهیلات، تسویه کنند.
وی ادامه داد: براساس بند و تبصره 16 قانون بودجه سال 97 و به منظور تشویق تولیدکنندگان و تسویه مطالبات بانکها و مؤسسات مالی و اعتباری، چنانچه مشتریان بدهی معوق خود را که تا پایان سال 1396 سررسید شده باشد از تاریخ سررسید تا پایان شهریورماه 1397 تسویه کنند، بانکها و مؤسسات مالی و اعتباری مکلفند اصل و سود خود را مطابق قرارداد اولیه و بدون احتساب جریمه دریافت و تسویه کنند.
فغفوری خاطرنشان کرد: در خصوص اجرای قانون بودجه در پرداخت بدهی تولیدکنندگان باید حرکت بیشتری را در استان شاهد باشیم تا واحدهای تولیدی بهره بیشتری از محل اجرای آن ببرند.
وی به لزوم همکاری بیش از پیش شبکه بانکی استان در اجرای بند 'و' تبصره 16 قانون بودجه سال 97 تاکید کرد و گفت: بخش مهمی از مشکلات تولیدکنندگان استان در نتیجه اجرای کامل این بند حل می شود.
به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان هم اکنون 2.7 درصد کارخانه ها و واحدهای صنعتی کشور در این استان فعالیت دارند.
7312/8068