باشگاه فوتبال استقلال که به‌طور خلاصه  استقلال ایران ،  استقلال تهران  و  استقلال  نیز نامیده می‌شود، یک باشگاه فوتبال حرفه‌ای در ایران است که در چهارم مهر ۱۳۲۴ در شهر تهران بنیان‌گذاری شد. باشگاه فوتبال استقلال تا پیش از انقلاب ۱۳۵۷ در ابتدا  دوچرخه‌سواران و سپس تاج  نام داشت. باشگاه فوتبال استقلال توانست در این فصل قهرمان لیگ برتر ایران شود.

استقلال

سورپرایز بزرگ استقلال برای همه!

پس از اعلام مجموع قراردادهای دو تیم استقلال و پرسپولیس، خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم تماسی با حسین قربان‌زاده رئیس سازمان خصوصی‌سازی برقرار کرد تا توضیحاتی در خصوص جزئیات ارقام منتشر شده ارائه و درباره پرداخت پول سرمربی ایتالیایی پیشین آبی‌ها نیز سؤالاتی مطرح کند.

قربان‌زاده در پاسخ به این پرسش که چه زمانی مدارک و ارقام قراردادهای باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس روی سایت کُدال منتشر خواهد شد و آیا ابهاماتی که در سال گذشته در صورت‌های مالی این دو باشگاه وجود داشت همچنان باقی مانده است، گفت: احتمالاً در هفته جاری ارقام قراردادها که منتشر شده روی سایت کدال قرار خواهد گرفت. فقط همین دو مدرک خواهد بود و چیز دیگری نیست که منتشر شود و ابهامی وجود ندارد.

استقلال به هم ریخت/عکس

وی در واکنش به پرسشی درباره رقم‌های بالای هزینه شده از سوی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در نقل‌و‌انتقالات و اینکه آیا سازمان خصوصی‌سازی در این خصوص ورود خواهد کرد، اظهار داشت: مراجع دیگر هم ذی‌نفع هستند و حتماً توضیحاتی داده خواهد شد. این ارقام برای کشور ما بالاست و قطعاً باشگاه‌ها منابع لازم برای پرداخت این مبالغ را در نظر گرفته‌اند.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در پاسخ به این پرسش که آیا این مبالغ از محل فروش سهام دو باشگاه پرداخت خواهد شد و اجاره برداشت به باشگاه‌ها داده شده است؟ عنوان کرد: خیر! فعلاً باشگاه‌ها اجازه برداشت ندارند.

 در ادامه با اشاره به رأی دادگاه حکمیت ورزش (CAS) علیه استقلال و محکومیت این باشگاه به پرداخت یک میلیون و 350 هزار یورو به علاوه جریمه دیرکرد به استراماچونی، از رئیس سازمان خصوصی‌سازی این پرسش را مطرح کرد که «آیا باشگاه استقلال می‌تواند از این پول برای پرداخت جریمه سرمربی پیشین خود استفاده کند» که قربان‌زاده حاضر به پاسخگویی نشد و بلافاصله تلفن را قطع کرد.  در فواصل زمانی دیگر، چند بار با وی تماس گرفت که باز هم پاسخگو نبود.