از زمانی که زیبایی برای همه مهم شد و انسان‌ها متوجه شدند می‌توانند دست به کارهایی بزنند که به زیبا شدن آن‌ها کمک کند، آرایشگری هم جز حرفه‌های مهم و حیاتی شناخته شد. هر شغلی برای هر کسی یک معنای خاصی به همراه دارد. آرایشگری را می‌توان به معنای واقعی کلمه حرفه‌ای توام با خلاقیت، هنر و عشق و علاقه معنا کرد. کسانی که این حرفه را انتخاب می‌کنند کاملا خلاقانه به هم نوعان دیگر خود زیبایی، آراستگی و طراوت می‌بخشند.

اکثر ما وقتی درباره آرایشگری صحبت می‌کنیم. ناخودآگاه ذهن‌مان به سمت خانم‌ها می‌رود و همواره با این تصور که بیشتر خانم‌ها به زیبایی اهمیت می‌دهند، به نوعی آقایان را از این میدان خارج می‌کنیم. اما حقیقتی که وجود دارد این است که امروزه آقایان همانند خانم‌ها برای زیبا شدن تلاش می‌کنند.

 آن‌ها هم به دنبال آرایشگران مردانه حرفه‌ای می‌روند که حسابی به شغل خود عشق می‌ورزند و برای بهتر شدن تلاش می‌کنند. آقایان محترمی که دوست دارید حرفه آرایشگری را انتخاب کنید، پیشنهاد می‌کنیم شرکت در بهترین دوره آرایشگری مردانه را فراموش نکنید. این دوره توسط آموزشگاه عصر مو در حال برگزاریست. این آموزشگاه همواره منتظر هنرجویان علاقه‌مندیست که در صدد حرفه‌ای شدن هستند.

جهت شرکت در بهترین دوره آرایشگری مردانه روی لینک کلیک کنید.

2

چرا آرایشگری بهترین شغل دنیاست؟

بیایید کمی با هم روراست باشیم. گاهی اوقات برخی تصور می‌کنند که انتخاب شغل آرایشگری آن هم برای پسرانی که به تازگی دیپلم گرفته‌اند، به این معناست که حتما او نتوانسته درس بخواند و به نوعی شاگرد تنبل مدرسه بود. به همین خاطر هم به آرایشگری رو آورده است. اما مصرانه این تفکر را رد می‌کنیم. زیرا هر شغلی در جایگاه خود مهم است. روزی را تصور کنید که در این جهان هیچ آرایشگری نباشد، آدم‌ها با موهای بلند و مردان با قیافه‌های عجیب و غریب واقعا از اینکه خودشان را در آینه نگاه کنند، خجالت می‌کشند.

بنابراین تا زمانیکه آدمیزاد در این جهان زندگی می‌کند، آرایشگران هم باید باشند. پس بدون اینکه ذره‌ای خجالت‌زده شوید، با افتخار بگویید که من آرایشگر مردانه حرفه‌ای هستم. آرایشگری یکی از معدود مواردی است که مشتریان نمی‌توانند به صورت آنلاین خرید کنند.

 اگر بخواهید سخت کار کنید و استعداد طبیعی خود را نشان دهید، شغلی است که فرصت‌های بی پایانی دارد. شما می توانید در جهان سفر کنید و مدیریت یک تیم را به عهده داشته باشید. می‌توانید از خود یک آرایشگر حرفه‌ای بسازید و با افراد مشهور همکاری کنید و به دنبال علاقه خود بروید.

آرایشگری صنعتی است که با زیبا کردن افراد، به آن‌ها اعتماد به نفس و حال خوب می‌بخشد. در این حرفه فرصت دیدار افراد با حرفه‌های مختلف را پیدا می‌کنید. ممکن است مشتریان شما دکتر، مهندس، مشاور، هنرمند و شیمیدان و یا خانه‌دار باشند. بنابراین زمانی که در بهترین دوره آرایشگری مردانه شرکت کردید و مدرک معتبر آرایش و پیرایش را از سازمان فنی و حرفه‌ای دریافت نمودید، با افتخار خود را به عنوان یک آرایشگر مردانه حرفه‌ای به همه معرفی کنید.

حقایقی درباره آرایشگری که باید بدانید

تفاوتی ندارد، شما آرایشگر مردانه باشید یا زنانه همه این موارد را تجربه خواهید کرد. آن‌ها همه روزه با مجموعه‌ای از قیچی‌ها کار می‌کنند که ممکن است حتی از چاقوهای سرآشپز هم تیزتر باشد و تنها چند میلی‌متر با دستان‌شان فاصله دارد. اما آرایشگران کاملا هنرمندانه قیچی را در میان دستان خود نگه‌ می‌دارند و به وسیله آن و با حرکات سریع موهای مشتریان را کوتاه می‌کنند. بیشتر روزها در حین کار خود را فراموش می‌کنند و بیشتر روی زیباتر کردن مشتریان، تمرکز دارند.

آن‌ها معمولا برای کوتاه کردن موهای مشتریان جدای از آنکه از چشمان هنرمندشان کمک می‌گیرند، از علم ریاضی هم استفاده می‌کنند. زیرا بیشتر آرایشگران مردانه معتقدند در نظر گرفتن زاویه دقیق برای کوتاهی، نگه‌داری موها را برای مشتری آسان‌تر می‌کند.

کار آرایشگران به گونه‌ای است که شاید گاهی مجبور شوند در طول یک روز 12 ساعت بایستند. آن‌ها اغلب بدن خود را در سخت‌ترین حالت ممکن قرار می‌دهند تا مطمئن شوند که می‌توانند تک تک تارهای مو مشتریان را زیر نظر بگیرند. چنین توجهی باعث می‌شود تا مشتریان با مدل موهای زیبا، از صندلی آرایشگاه جدا شوند و به منزل بروند.

جالب است بدانید که آرایشگران از فرمول شیمی برای رنگ موهای مشتریان استفاده می‌کنند. این موردی است که شاید روی موهای افراد مختلف، واکنش متفاوتی داشته باشد، زیرا ژنتیک نقش مهمی در واکنش به مواد شیمیایی دارد. بنابراین آرایشگران شجاعت انجام کاری را دارند که معتقدند برای مشتری مناسب است.

آرایشگران همیشه باید در بهترین حالت خود ظاهر شوند و مداوم باید سعی کنند که مرتب و آراسته باشند. زیرا آراستگی آرایشگر نیز امروزه برای مشتریان فوق‌العاده اهمیت دارد. آن‌ها همواره در شادترین لحظات که ممکن است عروسی، تولد و یا هر مناسبت مهم دیگری باشد، همراه هستند.

حقیقتی که درباره شغل آرایشگری وجود دارد این است که آن‌ها آخر هفته‌ها و گاهی هم شب‌ها تا دیروقت کار می‌کنند. آن‌ها معمولا زندگی اجتماعی با محدودیت زمانی دارند تا مشتریان بتوانند به بهترین شکل ممکن ظاهر شوند و آرایشگران هم بتوانند درآمد کسب کنند.

آن‌ها زمان‌هایی را که در آرایشگاه هستند مداوم با مشتریان صحبت می‌کنند و گاهی هم ارتباط نزدیکی با آن‌ها برقرار می‌کنند. اما این بدان معنا نیست که وقتی به خانه باز می‌گردند نتوانند با خانواده خود معاشرت کنند.

به هر حال آرایشگری جز مشاغلیست که فرصت دیدار با افراد مختلف و روحیات متفاوت را پیدا خواهید کرد. آن‌ها به بهترین نحو ممکن از قوه خلاقیت خود استفاده می‌کنند.

کمی درباره بهترین دوره آرایشگری مردانه بدانید

آموزشگاه عصر مو که چند سالیست در حوزه آموزش آرایشگری مردانه فعالیت می‌کند، همواره درصدد جذب هنرجویان علاقه‌مند است. دوره‌هایی که توسط اساتید حرفه‌ای برگزار و به صورت گام به گام تدوین شده است. علاقه‌مندان با توجه به سطح توانایی‌های‌شان می‌توانند در دوره‌های مختلف شرکت کنند. این آموزشگاه دوره‌های آرایشگری مردانه درجه یک، درجه دو و جامع را برگزار می‌کند. دوره جامع مناسب کسانیست که سال‌هاست حرفه آرایشگری را دنبال می‌کنند، اما هنوز ماهر نشده‌اند و نتوانستند به درآمد ایده‌آلی برسند. دوره‌های آرایشگری مردانه درجه یک و دو آموزشگاه عصر مو هم برای هنرجویان مبتدی مناسب است.

بهترین مدل مو برای مردان

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که مدل موی مناسب چه کاری می‌تواند برای آقایان انجام دهد؟ آیا هیچ زمانی را برای فکر کردن به مدل موهای‌تان اختصاص داده‌اید یا نه؟! به نظر نمی‌رسد، اما موهای شما ارزش این را دارد که کمی زمان اضافی در برنامه خود پیدا کنید. فوایدی که یک مدل مو مردانه خوب می‌تواند به شما بدهد را نادیده نگیرید. در اینجا 4 دلیل مهم وجود دارد که چرا آقایان هم باید یک مدل موی مناسب انتخاب کنند:

یک مدل موی خوب شما را جذاب می‌کند

دلیل نهایی برای حالت دادن به موهایتان چیست؟ حتما شما همانند بسیاری از آقایان دیگر به دنبال جذابیت هستید. موهای آقایان به طرز غیر قابل وصفی، جلب توجه می‌کند. زمانی را تصور کنید که موهای شما حالت مناسبی دارد، علاوه بر آنکه زیبا می‌شوید، جذاب هم به نظر می‌رسید.

مدل موی خوب کاملا طبیعی شما را زیبا نشان می‌دهد

قرار نیست دست به کارهای شگفت‌انگیز بزنید، کافیست یک مدل موی مناسب را انتخاب کنید. در این صورت کاملا طبیعی زیبا دیده می‌شوید و از تماشای استایل خود لذت خواهید برد. 

یک مدل موی خوب عیوب ظاهری را می‌پوشاند

از بینی برجسته گرفته تا صورت گرد و پر، موها راهی عالی برای نشان دادن بهترین ویژگی‌های شما و پنهان کردن عیوب ظاهری شما هستند. ترفندهای زیادی برای فرم‌های مختلف صورت وجود دارد. آن‌هایی که صورت‌های بسیار گرد دارند، برش‌های نامتقارن را جذاب می‌بینند. در حالی که گونه‌های کوچک روی صورت‌های نازک را می‌توان با کوتاه نگه داشتن موهای‌تان برجسته کرد. بهترین ویژگی خود را بیابید و با کوتاه کردن موهای خود به سبک مناسب، آن‌ها را برجسته کنید.

یک مدل موی خوب کارآمدترین راه برای بهتر به نظر رسیدن است

آقایان محترم و خوش سلیقه، روش‌های پر هزینه مثل خرید لباس‌ها و کفش‌های گران قیمت را کنار بگذارید. اگر می‌خواهید جذابیت بیشتری داشته باشید و شخص مورد علاقه‌تان را تخت تاثیر قرار دهید روی یک مدل مو مردانه خوب کار کنید.

برای آشنایی با بیش از 90 مدل مو مردانه جدید روی لینک کلیک کنید.

 

3

درباره آمبره مو خانم‌ها چه می‌دانید؟

آنقدر دنیای آرایشگری زنانه پیشرفت کرده که همه روزه سبک‌های متنوع و متفاوتی برای زیباتر کردن خانم‌ها ایجاد و معرفی می‌شود. روش‌های متعددی برای رنگ کردن موهای خانم‌ها ایجاد شده است. روش‌هایی مثل بالیاژ، آمبره، سامبره و هایلایت. آمبره مو یکی از روش‌های محبوب و فوق‌العاده پر طرفدار است که موها حالت سایه و روشن به خود می‌گیرد. یعنی موها از ریشه تیره و در ساقه روشن می‌شود. میزان روشنی ساقه موها نیز کاملا به سلیقه مشتریان باز می‌گردد، اما باید هماهنگی میان ریشه و ساقه مو حفظ شود.

ساقه موها را معمولا دکلره می‌کنند تا رنگ موی قبلی کاملا پاک شود. هر چند که در روش آمبره، سلامت موها همانند روش‌های دیگر اهمیت زیادی دارد. یکی از دلایل محبوبیت روش آمبره به این خاطر است که آنچنان نیاز به نگه‌داری ندارد و نیازی نیست خانم‌ها مداوم سراغ رنگ ریشه بروند.

برای دریافت 8 تکنیک مهم آمبره مو خانم‌ها، روی لینک کلیک کنید.