به گزارش خبرنگار مهر، یوسف نوری، در حاشیه چهارمین آئین فردوسی در جمع خبرنگاران با اشاره به برخی اظهارنظرها در خصوص لزوم اصلاح قانون رتبه بندی معلمان، افزود: آئین نامه‌ها بعد از اینکه در دولت تصویب می‌شوند به هیئت تطبیق می‌روند. هیئت تطبیق هم آئین نامه را با قانون تطبیق می‌دهد. اگر مغایرتی وجود داشته باشد به وزارت آموزش و پرورش و هیئت دولت اعلام می‌کند. هنوز چیزی به دولت اعلام نشده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص برخی اخبار مبنی بر بازگشت دروس عمومی به کنکور، اظهار داشت: هنوز مصوبه‌ای را در این خصوص ندیدم. بعدازظهر جلسه‌ای در شورای عالی انقلاب فرهنگی داریم. احتمالاً در این زمینه بحث خواهد شد. نظر خود را اعلام کردیم که باید خودشان اختیار داشته باشند. ما باید از تمرکز گرایی در کنکور رها شویم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه کنکور برای دانش آموزان ما به یک غول ترسناک تبدیل شده است، تصریح کرد: وقتی کنکور بزرگ باشد، ما هم نگاهمان به جای موضوعات تربیتی باید به فکر تست زدن دانش آموزان باشد. هر اقدامی در جهت کم کردن اثر کنکور باشد، با آن موافقیم.

نوری با بیان اینکه کمبود معلم در مدارس حل شده و مشکلی از آن بابت نداریم، تأکید کرد: قاعده بر این بوده است که معلمان مرد هم حتی در کلاس‌های فوق برنامه بر سر کلاس دختران حاضر نشوند.