به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، یوسف نوری افزود: این کلاس ها با هماهنگی مدیران مدارس و معلمان برگزار می شود و شرکت دانش آموزان در آن اختیاری خواهد بود و موضوع اضافه شدن به زمان نیم سال دوم تحصیلی منتفی است.

وی به آیین نامه رتبه بندی معلمان اشاره و اضافه کرد : این آیین نامه امروز به هیات دولت ارسال شد و احکام معلمان در مدت سه ماه بعد از تصویب دولت صادر می شود.

یوسف نوری در پاسخ به این سوال که برخی فرهنگیان خواستار تغییر در شاخص ها و امتیازات آیین نامه جدید رتبه بندی هستند گفت : به درخواست فرهنگیان ممکن است برخی شاخص های رتبه بندی را در دولت تغییر دهیم.

 
 
 
 
 

وزیر آموزش و پرورش به بازگشایی مدارس نیز اشاره و اضافه کرد : همچنان که در مصوبه ستاد ملی کرونا تاکید شده تشکیل کلاس ها در مدارس باید به صورت کاملا حضوری باشد و برگزاری کلاس های نیمه حضوری ، یک روز در میان و یا نیمه مجازی و یا مجازی غیرقانونی است.

نوری با اشاره به اینکه شاهد مشارکت بسیار خوب دانش آموزان در کلاس های حضوری بوده ایم، گفت: مصوبه شدن حضوری شدن مدرسه ها شامل مدارس غیردولتی هم می شود بنابراین ادامه داشتن مجازی بودن کلاس های غیردولتی تخلف است.