به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی شامگاه جمعه در دیدار با جمعی از اساتید و فضلای حوزه علمیه قم با اشاره به سفر استانی هیئت دولت به قم گفت: سفر به قم و دیدار با مردم و مراجع و شنیدن نظرات آنان برای دولت بسیار مغتنم است.

رئیس‌جمهور با اشاره به تلاش دولت برای امیدوار کردن مردم به آینده کشور گفت: تدوین سند تحول دولت در مراحل پایانی است و هر وقت مردم اقدام و عمل مسئولان برای پیشرفت کشور را ببینند از آن حمایت می‌کنند.

حجت‌الاسلام رئیسی بار دیگر تأکید کرد: بنا نداریم نسبت به اقدامات دولت‌های گذشته حرف بزنیم و بگوییم دولت را چگونه تحویل گرفتیم.

وی تصریح کرد: ما بدون گله از گذشته به دنبال رفع مشکلات هستیم.

رئیس‌جمهور افزود: یأس و ناامیدی بدترین آفت برای پیشرفت جامعه است و همه خصوصاً نخبگان وظیفه دارند برای حل مشکلات متحد و همگرا باشند.

حجت‌الاسلام رئیسی جایگاه و نقش حوزه علمیه را بسیار مهم برشمرد و تصریح کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب حوزه علمیه مبدأ انقلاب است که می‌تواند در سخت‌افزار و نرم‌افزار به دولت کمک کند و اتاق فکر ما باشد.

بنابراین گزارش، رئیس‌جمهوری در سفری دو روزه در قالب سیزدهمین سفر استانی دولت مهمان مردم قم بود. حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی شامگاه جمعه پس از دیدار با حضرات آیات صافی گلپایگانی و شبیری زنجانی و دیدار با اساتید و نخبگان حوزه علمیه، قم را به مقصد تهران ترک کرد.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهوری کشورمان همچنین عصر روز جمعه پس از دیدار با رئیس و اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با اعضای مجلس خبرگان رهبری و شورای عالی حوزه علمیه قم دیدار و گفتگو کرد.

رئیس‌جمهور کشورمان در دومین روز از سیزدهمین سفر استانی خود به شهر مقدس قم روز جمعه با مراجع عظام تقلید دیدار کرده بود. حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در دومین روز از سفر استانی به شهر مقدس قم پس از گفت‌وگو با آیت‌الله نوری همدانی، به دیدار آیت‌الله سبحانی رفت. وی سپس در نشستی با آیت‌الله عبدالله جوادی آملی دیدار و گفتگو کرد و پس‌ازآن به محل دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی رفت. رئیس‌جمهوری سپس در محل بیت آیت‌الله علوی‌گرگانی با این مرجع تقلید دیدار کرد.

شرکت در نشست خبری از برنامه‌های دومین روز حضور رئیس‌جمهور در قم بود.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح پنجشنبه هفته گذشته برای سفری دو روزه وارد شهر مقدس قم شده بود و در حرم مطهر کریمه اهل‌بیت (س) مورد استقبال استاندار، تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) و تولیت مسجد مقدس جمکران قرار گرفت.