به گزارش پارس به نقل از ایسنا، مبتلایان به کهیر سرد تمایلی ندارند در سرمای زمستان از خانه خارج شوند و در برخی از آنان این خانه نشینی سلامت شان را به طور جدی به خطر می اندازد.

به گفته پزشکان آمار دقیق افراد مبتلا به این نوع آلرژی هنوز مشخص نیست. این عارضه نادر موجب بروز کهیر، ورم و در موارد حاد حتی منجر به شوک « آنافیلاکسی» می شود. آنافیلاکسی یک واکنش آلرژیک جدی است که به طور ناگهانی آغاز می شود و می تواند منجر به مرگ شود. آنافیلاکسی معمولا با علایمی همچون جوش همراه با خارش، تورم گلو و فشارخون پایین همراه است. عوامل معمول آنافیلاکسی شامل نیش حشرات، موادغذایی و داروها هستند.

افرادی که علائم بیماری کهیر سرد در آنها شدید است اغلب نمی توانند در ماه های سرد سال بیرون بروند، در آب خنک شنا کنند و یا حتی نوشیدنی حاوی تکه های یخ بپوشند.

همچنین علت بروز کهیر سرد در بسیاری از مبتلایان نامشخص است اما به نظر می رسد که در افراد مبتلا سرما باعث می شود سلول های بدن هیستامین ترشح کنند و این ماده به نوبه خود به واکنش های آلرژی منجر می شود.

به گزارش ایسنا به نقل از لایوساینس، این عارضه نادر اغلب با ترکیب آنتی هیستامین و اپی نفرین درمان می شود اما برای برخی از بیماران روند تشخیص سریع انجام نمی شود.