• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38460

  نایب رییس انجمن ام‌اس گفت: برخی داروهای مبتلایان به ام‌اس به صورت متناوب کمیاب می‌شود، البته در حال حاضر داروهایی مانند" اوونکس" در بازار موجود است.

  به گزارش پارس ، دکتر محمدعلی صحرائیان در گفت وگو با (ایسنا) ، افزود: از هفته گذشته داروی" ربیف" نیز از گمرک ترخیص و در بازار توزیع شده است.

  وی درباره افزایش قیمت داروهای مبتلایان به این بیماری، گفت: قیمت داروهای مبتلایان به ام اس به تدریج افزایش یافته است. به عنوان نمونه در ابتدای ورود ربیف به بازار، قیمت ۱۲ آمپول آن ۹۰ هزار تومان بود. اما در حال حاضر بیماران باید بابت خرید این دارو ماهانه ۵۰۰ هزار تومان بپردازند.

  صحرائیان درباره پیگیری های انجمن ام اس برای تحت پوشش بیمه قرار گرفتن داروهای مورد نیاز بیماران، اظهار کرد: با پیگیری های انجام شده از وزارتخانه های رفاه اجتماعی و بهداشت خوشبختانه در بهمن ماه سال گذشته داروهای" گلاتیرامر استات" و" تای سابری" تحت پوشش بیمه قرار گرفت. داروی گلاتیرامر استات در بازار توزیع شده، اما تای سابری هنوز در اختیار بیماران قرار نگرفته است.

  وی افزود: گلاتیرامر استات از جمله داروهایی است که مبتلایان به ام اس باید آن را به مدت طولانی مصرف و روزانه یک آمپول آن را تزریق کنند. این بیماری موجب کاهش عود بیماری می شود. " تای سابری" نیز دارویی موثر در کاهش پیشرفت و عود بیماری است.

  افزایش قیمت پوشش دارو رفاه اجتماعی گمرک وزارتخانه بازار quot دارویی داروهای

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها