• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36174

  خواب کافی همیشه برای سلامت بدن مهم بوده است اما اگر دوست دارید بهترین زمان برای رفتن به رختخواب خودتان را بدانید می توانید از یک ازمایش ساده استفاده کنید.

  به گزارش پارس ، تا به حال در مورد خواب مطالعات بسیاری انجام شده است که به همین زودی هم تمام شدنی نخواهند بود اما در میان ان ها به تازگی دانشگاه کلورادو به نتیجه جالبی رسیده است.
  از آنجایی که همیشه می گویند باید در طول شبانه روز ۸ ساعت خواب کافی داشته باشید محققان این دانشگاه تصمیم گرفتند تا کمی روی صحت این جمله و این فرضیه بیشتر تحقیق کنند و به نتایج جالبی رسیدند.
  انسان ها به طور کلی میزان خواب کافی بدنشان با یکدیگر متفاوت است. برخی ممکن است ۱۰ و یا برخی ۵ ساعت خواب نیاز داشته باشند و این موضوع همیشه ثابت خواهد بود.
  این محققان در ادامه آورده اند برای آنکه بتوان بهترین زمان برای رفتن به رخت خواب و بیدار شدن بدون آلارم را تجربه کنید باید چند شب خودتان را تحت آزمایش های مختلف قرار بدهید و زمان لازم برای خواب بدنتان را بدست آورید.
  دو یا سه روز ساعت ۹ تا ۱۰ به رخت خواب بروید و آلارم را برای ۱۱ ساعت بعد تنظیم کنید. مطمئن باشید بدن شما با رسیدن به زمان تعیین شده از خواب بیدار خواهد شد. نتایج را ثبت کنید و از این پس متوجه خواهید شد که زمان دقیق برای شما که به رخت خواب بروید چه موقع است.
  محققان همچنین آورده اند که افرادی که کمتر از ۵ ساعت خواب کافی دارند پرخورتر هستند ولی ۶ درصد بیشتر کالری ها را مصرف می کنند. این اعداد نسبت آن دسته ای است که ۹ ساعت خواب کافی دارند.

  منبع: Mashreghnews. ir

   

  خواب سلامت روز ساعت مقدار محققان کافی واقعا خودتان رخت

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها