• لینک کوتاه
 • کد خبر: 35838

  ظرفیت سالانه کشور برای کاشت حلزون شنوایی چه تعداد است؟

  معاون امور توانبخشی معلولان سازمان بهزیستی کشور از شناسایی ۳۰۰ کودک زیر سه سال در اسفندماه ۹۱ به منظور کاشت حلزون شنوایی خبر داد و گفت: ظرفیت کشوری کاشت حلزون ۵۰۰ نفر در سال است، اما در سال ۹۱ هزینه کاشت حلزون برای ۹۰۰ نفر تامین شد.

  به گزارش پارس ، یحیی سخنگویی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه کاشت حلزون برای این ۳۰۰ کودک از ابتدای سال جاری انجام می شود، اظهار کرد: هزینه کل کاشت حلزون ۳۰ میلیون تومان برای هر فرد است که سه میلیون تومان آن توسط سازمان بهزیستی، سه میلیون تومان از طریق خانواده و ۲۴ میلیون خانواده از طریق صندوق ذخیره ارزی وزارت بهداشت تامین می شود.

  وی با بیان اینکه در سال ۹۱ تعداد پشت نوبتی های کاشت حلزون به صفر رسیدند، ادامه داد: کاشت حلزون برای کودکان زیر سه سال است که اگر به موقع تحت درمان و عمل جراحی قرار گیرند از ناشنوایی آنها جلوگیری می شود.

  سخنگویی همچنین در مورد تعداد افرادی که برای آنها در سال ۹۱ سمعک فراهم شده است، گفت: به ۳۵۰ نفر از متقاضیان سمعک تعلق گرفته که هزینه خرید سمعک ۳۰۰ هزار تومان است که تمامی این هزینه توسط سازمان بهزیستی پرداخت شده است.

  وی در ادامه به تعداد ویلچرهای خریداری شده در سال ۹۱ توسط سازمان بهزیستی اشاره و اظهار کرد: از ابتدای سال ۱۰۰ ویلچر خارجی در بین استانهای محروم توزیع شد. در نیم سال دوم ۹۱ نیز اعتبار خریداری ۱۰ هزار ویلچر به استانها اختصاص داده شد تا پس از خریداری در اختیار معلولان قرار گیرند.

  به گفته معاون امور توانبخشی معلولان سازمان بهزیستی، هزینه خرید ویلچر در ابتدای سال ۹۱،۲۰۰ هزار تومان بود حال آنکه اکنون برای خرید یک ویلچر معمولی باید ۴۰۰ هزار تومان پرداخت کرد.

  بهزیستی خانواده درمان عمل جراحی کودکان معلولان ناشنوایی وزارت بهداشت کاشت حلزون
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها