• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32203

  پیشگیری از حوادث و معلولیت‌ها با طرح همیاران بهزیستی در ۱۴ استان کشور از امروز آغاز و تا ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت.

  به گزارش پارس به نقل از (ایسنا) ، اقطار معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اهداف کلی طرح همیاران بهزیستی اظهارداشت: در این طرح بنا داریم از توان همیاران و داوطلبان با هدف ارتقاء سطح سلامت جامعه در راستای اهداف سازمانی و پیشگیری از معلولیت ها و آسیب های اجتماعی استفاده کنیم.

  اقطار در مورد استان های پایلوت اجرای این طرح گفت: این طرح در ۱۴ استان قم، خراسان رضوی، اصفهان، فارس، خوزستان، مازندران، گیلان، گلستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، چهارمحال و بختیاری و تهران از امروز آغاز و تا ۱۵ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

  وی با اشاره به اهداف جزئی طرح همیاران بهزیستی، گفت: ترویج فرهنگ صحیح رانندگی، ارتقاء سطح مشارکت مردم در امر سلامت جامعه، کاهش آمار معلولان ضایعه نخاعی و خانواده های بی سرپرست، کاهش آسیب های اجتماعی، ایجاد فضای شاد و سالم برای مسافران، کاهش آمار تصادفات و میزان مرگ و میر از اهداف جزئی در این طرح است.

  اقطار خاطرنشان کرد: در اجرای طرح همیاران بهزیستی، دستگاه های مختلفی از جمله پلیس راهور، NGOها و جامعه معلولان، اورژانس اجتماعی، صدا و سیما، خبرگزاری ها و روزنامه ها و… همکاری خواهند داشت.

  معاون پیشگیری از آسیب های اجتماعی بهزیستی ادامه داد: نیروهایی که در سطح همیاران بهزیستی استفاده خواهند شد با پوشیدن جلیقه های مشخص و با درج آرم سازمان در چادرهای مجهز آماده ارائه خدمات به هموطنان در ورودی و خروجی شهرها و همچنین اسکان مسافران نوروزی هستند.

  وی اظهار امیدواری کرد: با اجرای طرح همیاران بهزیستی که برای نخستین بار در سال های اخیر انجام می شود بتوانیم شاهد کاهش معلولیت های اکتسابی ناشی از تصادفات در جاده ها باشیم.

  آسیب های اجتماعی استان کشور اسکان مسافران نوروزی بهزیستی ترویج فرهنگ جاده چهارمحال و بختیاری خانواده مرگ معاون

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها