شابعات بسیاری در فصل نقل و انتقالات فوتبال وجود دارد. در فصل نقل و انتقالات فوتبال اخبار ضد و نقیض در مورد مبلغ قراردادها منتشر می شود. دستمزد هر بازیکن فوتبال و مبلغ قرارداد در فصل نقل و انتقالات فوتبال مورد توجه مردم است. 


خبرورزشی -چهار تیم پرسپولیس، استقلال، سپاهان و گل‌گهر سیرجان در بازار نقل و انتقالات پرجنب‌وجوش نشان داده‌اند و به نظر می‌رسد هدف‌گذاری‌شان به گونه‌ای است که علاوه‌ بر قهرمانی در لیگ برتر به دنبال موفقیت در آسیا هم هستند.

البته گل‌گهر در این بین مسیرش متفاوت است، ولی آنها از فصل گذشته تیم قدرتمندتری دارند. بیش از گل‌گهر که خریدهای خوبی داشته، نقل و انتقالات در سه باشگاه دیگر یعنی پرسپولیس، استقلال و سپاهان بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

هر سه تیم چندین بازیکن تأثیرگذار را از دست داده‌اند و چندین خرید مهم هم داشته‌اند، ولی به نظر می‌رسد خریدهایی که سپاهان داشته تا به اینجا، بمب‌های واقعی نقل و انتقالات باشند.

سپاهان علاوه‌بر تمدیدهای بسیار مهمی که داشته در همین تابستان دو بازیکن از چنگ پرسپولیس و استقلال درآورده که هر دو شایستگی عنوان لقب بمب نقل و انتقالات را دارند.

به عبارت دیگر، پیش از پایان مهلت نقل و انتقالات و تا زمانی که یک خرید بزرگ در بازار صورت گیرد، فعلا به نظر می‌رسد بمب واقعی را سپاهان منفجر کرده است.

این تیم شهریار مغانلو، مهاجم تأثیرگذار پرسپولیس (به‌ویژه در لیگ قهرمانان آسیا) را گرفته و از طرفی مسعود ریگی، هافبک مؤثر استقلال را هم به اصفهان کشانده است.

این دو بازیکن مشتریان زیادی داشتند، ولی سپاهان با یک تیر دو نشان مهم زده است: هم بهترین بازیکنان موجود در بازار را خریده و هم به دو رقیب جدی‌اش در راه قهرمانی ضربه مهمی وارد کرده است.

خریدهای هوشمندانه، فعلا این باشگاه را برنده نقل و انتقالات کرده است.