در جریان دیدار پایانی تیم ملی فرانسه در دور گروهی رقابت‌های یورو مقابل پرتغال بود که لوکاس هرناندز مدافع این تیم مصدوم شد و تنها بعد از 45 دقیقه جای خود را به لوکاس دینیه داد تا نگرانی های زیادی در رابطه با این بازیکن برای دیدیه دشان ایجاد شود.

در ابتدا به نظر می‌رسید که مصدومیت لوکاس هرناندز خیلی جدی نیست و او احتمالا می‌تواند در در ادامه رقابت‌های یورو فرانسه را همراهی کند اما این اتفاق رخ نداد چرا که بعد از انجام آزمایشات روی زانوی مصدوم این بازیکن مشخص شد که آسیب دیدگی او بدتر از حد تصور است و به همین دلیل جام برای هرناندز به پایان رسید.

بعد از انجام آزمایش های بیشتر مشخص شد که لوکاس هرناندز برای بهبودی به عمل جراحی احتیاج دارد؛ اتفاقی که رخ داده و همچنین میزان دوری این مدافع فرانسوی از میادین نیز مشخص شده است. بر اساس ادعای نشریه کیکر آلمان لوکاس هرناندز بعد از عمل جراحی که روی زانویش انجام شده شش هفته از میادین دور خواهد بود و بازی های اول بایرن در بوندسلیگا و جام حذفی آلمان را از دست خواهد داد.

همچنین کیکر ادعا می‌کند که این مدافع فرانسوی تا روز چهارشنبه در مونیخ باقی خواهد ماند و سپس به همراه دو فیزیوتراپیست تا پایان ماه جولای به مرخصی خواهد رفت.