به گزارش پارس ، به نقل ازفارس، محمد رویانیان که امروز مهمان برنامه ورزش و مردم بود، در ابتدا با اشاره به اینکه ماشین خارجی دوست ندارم و همواره ماشین ایرانی سوار شده ام در این خصوص گفت: آن زمان که رئیس راهنمایی و رانندگی بودم یا پیکان سوار می شدم یا پراید و پورشه را فتح الله زاده علیه من درست کرده است.

وی در خصوص سفرش به روسیه و حواشی که در زمان این سفر به وجود آمد، گفت: روبین کازان یک باشگاه تراز اول در روسیه است و برای اولین بار یک باشگاه روسی می خواست با یک باشگاه آسیایی قرارداد همکاری امضا کند. ضمن اینکه دو بازیکن ایرانی از پرسپولیس از جمله علیرضا حقیقی و سردار آزمون که او هم به نوعی متعلق به پرسپولیس است، در این تیم توپ می زنند. بنابراین این سفر برنامه ریزی شده بود با این حال زمانی که به روسیه رسیدیم از اخباری که مبنی بر تغییر مدیرعامل در پرسپولیس بود روی سایت ها بود در همان زمان مطلع شدیم.

رویانیان یادآور شد: ۲ روز قبل از سفر با عباسی صحبت کردم که او به من اعلام کرد قرار است کامبوزیا مدیرعامل شده و من هم در هیئت مدیره به پرسپولیس کمک کنم که من همانجا با این تصمیم موافقتم را اعلام کردم. در حال حاضر هم معتقدم نمی توان برای مسئولیت جنگید و هر کجا که اعلام می کنند باید کار کنیم. ما سرباز وطن هستیم و این طور به ما یاد داده اند. همان زمان هم به وزیر گفتم چشم و مبارک است.

مدیرعامل پرسپولیس تاکید کرد: پس از زمانی که در روسیه بودم مشاهده کردم علیه ما مصاحبه کرده و ترکیب هیئت مدیره را عوض کرده و خودم ماندم که چرا این مسئله در حالی که تیم مان را بسیار زودتر از سایر تیم ها از جمله استقلال بستیم، این طور رسانه ای شده و در کشور پیچید.

وی تاکید کرد: ما تیم مان را قبل از ۷ خرداد بستیم. فتح الله زاده خودش استاد نقل و انتقالات است و می داند که ۳ دروازه بان ۷ مدافع که بیشتر آنها ملی پوش هستند، ۱۰ هافبک و ۴ مهاجم در ترکیب تیم به چه معنایی است. ما سرمربی را هم بسیار زود مشخص کرده و با کادر فنی قرارداد بستیم. یک بار هم که پرسپولیس زود بسته شده احتیاج به آرامش داشت این طور با بحث مدیریت، این تیم را به چالش کشیدند.

رویانیان گفت: دل آدم برای هواداران و ۳۰ میلیون نفری که به عشق پرسپولیس قلب شان می تپد می سوزد، ما فقط به هواداران مدیون هستیم و زیر دین هیچ کسی قرار نداریم.

وی با اشاره به اینکه هیچ حقوق و درآمدی از پرسپولیس دریافت نمی کند، افزود: ما را به عنوان مدیرعامل منصوب کردند تا طرفداران استقلال و پرسپولیس را با بردهایی که به دست می آورند شاداب نگه داریم. البته پرسپولیس که بردهای آنچنانی نداشت و در فوتبال افت هم کردیم، اما استقلال توانست جام بگیرد. با این حال مشاهده می کنید که مردم و رسانه ها به مدیریت ما علاقه دارند. بر همین اساس است که می گویم ورود به حاشیه جدید تدبیر خوبی نبود. البته باز هم تاکید می کنم شخص ملاک نیست اما در مورد مدیرعامل تدبیر نشد.

رویانیان در خصوص صحبت های کامبوزیا که گفته بود دایی در اندازه ای نیست که جوابش را بدهم، عنوان کرد: دایی را بچه ها هم می شناسند و او آقای گل جهان است.

مدیرعامل پرسپولیس در پاسخ به سؤالی که از فتح الله زاده مبنی بر بدهی های وی به بازیکنان استقلال چه می شود، گفت: هم فتح الله زاده و هم من اگر در این دنیا نتوانیم بدهی ها را بدهیم حتما در آن دنیا پولشان را خواهیم داد. جالب اینکه فتح الله زاده هم مدام مصاحبه کرده و می گوید رویانیان ۲۰۰ میلیارد پول دارد البته او کم لطفی هم می کند چرا که ما در مواقعی به او کمک هم کرده ایم.

وی یادآور شد: من و فتح الله زاده را دولت آورده و خود دولت هم باید به ما کمک کند. دولت ما را منصوب کرده تا به این دو باشگاه خدمت کنیم و بدهی های ما هم برای دولت است. البته فتح الله زاده دوست من است و جیب من و او نداریم. مدیر عامل استقلال هم نمی رود خارج از کهکشان راه شیری برای خودش بازیکن بیاورد.

رویانیان در خصوص ۳ بازیکن پرسپولیس که در این فصل به استقلال پیوستند، گفت: اگر بتوانیم به استقلال کمک کنیم آیا اشکال خاصی دارد. البته آنها هم می توانند به ما کمک کنند.

  رویانیان در ادامه اظهار داشت: کل باشگاه های فوتبال در ایران مدیریت هزینه می کنند و هیچ باشگاهی درآمدزا نیست. چه باشگاه های صنعتی، خصوصی و چه دولتی مثل استقلال و پرسپولیس هیچ کدام بر پایه درآمد هزینه نمی کنند و چون درآمد ندارند از جاهای دیگر می زنند تا هزینه کنند. در نهایت هم یا ورشکست می شوند یا از تسهیلات دولتی به صورت غیرمستقیم استفاده می کنند.

وی تاکید کرد: فرض کنید یک کارخانه ۴ هزار میلیارد در سال گردش مالی دارد که یک درصد آن می شود ۴۰ میلیارد تومان که این نشان می دهد مدیرعامل باشگاه هر لحظه دست در جیبش کند می تواند علاوه بر ریال، درهم، یورو و دلار هم داشته باشد. خود من در صادرات و واردات دست دارم و کاملاً به این مسائل وارد هستم. بر همین اساس مدیرعامل شرکت صنعتی فقط برنامه می دهد و علاوه بر بودجه سالیانه به صورت مخفیانه ۱۵ میلیارد هم می گیرد که در نهایت می شود ۴۰ میلیارد.

رویانیان با اشاره به باشگاه خصوصی راه آهن که هیچ درآمدی ندارد، گفت: زنجانی تا چه زمان می خواهد این تیم را اداره کند. امثال هدایتی و شفیع زاده در بخش خصوصی به کجا رسیدند. بخش خصوصی هم می آید و در نهایت نابود می شود اما تیم های صنعتی که اسم خودشان را بخش خصوصی گذاشته اند جالب است بدانید که دولتی محسوب شده و اینگونه برخورد می کنند چرا که بخش خصوصی نیاز به بازرس ندارد. بنابراین چون فقط ما دو باشگاه صد در صد دولتی هستیم یا باید دولت بودجه مان را بدهد یا اجازه دهند سیستم خصوصی سازی را راه اندازی کنیم.

مدیرعامل پرسپولیس گفت: نمایندگانی که در مجلس در خصوص بودجه تصمیم گیری می کنند. چون شهرستانی هستند می گویند چرا باید فقط به استقلال و پرسپولیس پول داد و ما را در مجلس قفل می کنند و دولت هم که می بینید هیچ برنامه ای ندارند.

وی با بیان اینکه می خواهم یک پیام جدید به آقای روحانی بدهم، در این مورد گفت: از حساب دولت ۱۵۰ میلیارد تومان به ما بدهند تا با کمک شرکت های اقتصادی که تاسیس کرده ایم بتوانیم سالی ۴۵ میلیارد تومان سود خالص در این دو باشگاه به دست بیاوریم که با این حساب به هر باشگاه ۲۲.۵ میلیارد رسیده و پول دولت هم برمی گردد. قبلاً خود من در شغلی بودم که برای تسهیلات رانندگان تاکسی و کامیون دارها ۱۵۰۰ میلیارد تسهیلات گرفتم و معتقدم ۱۵۰ میلیارد دیگر پولی نیست که در نهایت این پول هم متعلق به دولت است و قرار است در حساب خودشان خوابانده شود. بنابراین هم ما می فهمیم اقتصاد چیست، اما یک حرکتی هم باید از آن سمت انجام شود.

رویانیان تصریح کرد: در تمام دنیا تیم های لیگ برتر و دسته اول تا دسته سوم از درآمد پخش تلویزیونی بهره می گیرند. البته من کاری به مبلغ این درآمد و دعوای فدراسیون و تلویزیون ندارم اما به واقع هیچ پولی به ما نمی دهند. در حالی که ۵۰ درصد از پخش تلویزیونی در سال متعلق به این دو تیم است. در حالی می گویند ۱۵ میلیارد قرارداد بسته شده که به نظر من می تواند ۲۰۰ میلیارد از این راه درآمدزایی کرد.

وی افزود: استادیوم آزادی برای شهر تهران است و این در حالی است که تمام تیم ها خودشان استادیوم دارند و فقط دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از استادیوم خصوصی بی بهره هستند. بنابراین می توان گفت که استادیوم آزادی برای این دو تیم است، اما جالب اینکه پولی که از بابت بلیت فروشی به ما نمی دهند هیچ برای هر بازی ۳۵ میلیون تومان هم می گیرند. گناه ما چیست که در حالی که می تواند از همین استادیوم آزادی حداقل سالی ۲۰ میلیارد تومان درآمدزایی داشته باشند این اجازه را به ما نمی دهند اما از سوی دیگر باشگاه های صنعتی از این موارد هم استفاده می کنند.

رویانیان عنوان کرد: ما هم مانند استقلال به بازیکنان مان از سال گذشته بدهکاریم و اصولا مردی بدون بدهکاری وجود ندارد.

وی در مورد قرارداد کشتی گیران و انتقادات غلام محمدی در خصوص عدم پرداخت بدهی های پرسپولیس به کشتی گیرانش گفت: ما قرارداد سه جانبه ای داشتیم که قرار بود یک بنده خدایی که اسمش را نمی برم ۸۰۰ میلیون و ما هم ۵۰۰ میلیون پرداخت کنیم که در نهایت ما ۹۰۰ میلیون هزینه کردیم و طرف دیگر قرارداد یک ریال هم نداد اما چون آقایان فقط من را می شناسند علیه بنده مصاحبه می کنند. همین جا هم اعلام می کنم آن فردی که این مصاحبه ها را کرده بداند تا زنده هستم حتی یک ریال هم به او نمی دهم حتی اگر حکم بازداشت من را بگیرد.

مدیرعامل پرسپولیس افزود: این چه کاری است که چک ها را منتشر می کنند آنها ۶۰ تا ۸۰ درصد پول هایشان را گرفته و بعد این موارد را رسانه ای می کنند و این درحالی است که من نمی توانم بگویم این آقایان چه مشکلاتی دارند. در نهایت هم از این موارد سوءاستفاده می کنند. همین غلام محمدی که این گونه حرف می زند چه بلاهایی سر تیم ما آورد و چگونه با داور برخورد کرد که تا محرومیت هم پیش رفت.

وی تاکید کرد: نگران پول خرج کردن صنعتی ها نیستیم بلکه نگران این هستم چرا عدالت اجرا نمی شود و چرا دست و پای ما را می بندند. اما آنها این طور پول خرج می کنند و چرا دیوان عدالت اداری سیستم بازرسی فقط برای ماست.

رویانیان در خصوص نشستش با سجادی گفت: نشست دوستانه ای بود و ما با هم دعوا نداریم.

وی در پایان گفت: با فتح الله زاده قرار گذاشتیم از اینجا بیرون رفتیم او یک مواردی را در خصوص ماندن در باشگاه به من یاد بدهد.