به گزارش پارس نیوز، 

هفدهمین دوره رقابت های جام ملت های آسیا از امروز در حالی استارت می خورد که مشکلات سیاسی و دیپلماتیک میان میزبان با قطر باعث شد تا طی روزهای گذشته ورود مسئولان و کاروان تیم ملی قطر به امارات با حواشی زیادی توام شود.


عجیب ترین اتفاق زمانی رخ داد که سعود المهندی نایب رئیس قطری کنفدراسیون فوتبال آسیا در هنگام ورود با ممانعت پلیس امارات روبرو شد گرچه بعد از گذشت چند ساعت این مشکل حل و نایب رئیس ای اف اسی در نشست سران کنفدراسیون در دبی حضور به هم رساند. با این وجود روزنامه الوطن با انتشار تصویری از این نشست در حضور سعود المهندی با تیتر درشت نوشت:« آبروریزی امارات ... استمرار دارد».


این روزنامه در ادامه گزارش های خود مدعی شد مسئولان اماراتی در میزبانی رقابت های ورزشی مشکلات سیاسی را دخیل کردند و این اتفاق اولین بار نیست که رخ می دهد و همچنان استمرار دارد تا به جام ملت های آسیا رسیده است. این درحالی است که الوطن از سکوت کنفدراسیون فوتبال آسیا در قبال این آبروریزی نیز انتقاداتی انجام داد.


روزنامه استاد الدوحه اما در کنار پرداختن به این اتفاقات حاشیه ای جلد خود را با انتشار مطرح ترین مربیان حاضر در جام ملت ها اختصاص داد و نوشت:« کارناوال بزرگ فوتبال قاره کهن آغاز شد... جام برای کیست؟». در این تحلیل که تصویری از کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی ایران در کنار مربیانی همچون فیلیکس سانچس(قطر) اسون گوران اریکسون(فیلیپین) مارچلو لیپی(چین) هکتور کوپر(ازبکستان) پیم فوربیک(عمان) و ... قرار گرفته است یکی از کاندیداهای اصلی قهرمانی معرفی شد.