به گزارش پارس نیوز، 

مجید قدمی رئیس سازمان آموزش و پروش استثنایی بیان کرد: هفته پارالمپیک با همکاری فدراسیون جانبازان و معلولین، کمیته ملی پارالمپیک، سازمان بهزیستی و سازمان آموزش و پروش استثنایی برگزار شد و ۳۰۰۰ دانش آموز امروز در یک محیط با نشاط با ورزش جانبازان و معلولین آشنا شدند.

او ادامه داد: حضور قهرمانان و ملی پوشان بازی‌های پارا آسیایی جاکارتا در کنار دانش آموزان انگیزه آن‌ها را افزایش می‌دهد و الگوی مناسبی برای آن‌ها هستند. افق روشنی در پیش روی ورزش جانبازان و معلولین است و با توجه به اینکه در مدارس استثنایی ورزش معلولین آموزش داده می‌شود می‌توانیم به پشتوانه سازی تیم‌های ملی امیدوار باشیم.

قدمی افزود: به دنبال این هستیم که با برجسته کردن روز و هفته پارالمپیک گامی را برای آموزش ورزش در مدارس استثنایی برداریم و محتوایی که توسط کمیته ملی پارالمپیک تنظیم شده است را در اختیار آن‌ها قرار دهیم تا وضعیت ورزش همگانی و قهرمانی در مدارس توسعه پیدا کند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: زمانی که از ملی پوشان و قهرمانان پاراآسیایی تقدیر شود انگیزه هم در این گروه افزایش می‌یابد و هم خانواده ها با موفقیت ورزشکاران ما آشنا می‌شوند و فرصتی برای دیگر افراد دارای معلولیت بیشتر خواهد شد.


انتهای پیام/