به گزارش پارس نیوز، فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا)، فدراسیون فوتبال سیرالئون را به دلیل دخالت دولت این کشور در ورزش تعلیق کرد. پس از ارسال نامه فیفا به وزیر ورزش سیرالئون مبنی بر برکناری عیسی جانسن رئیس و کریستوفر کامارا دبیر کل فدراسیون فوتبال این کشور از سوی کمیسیون مبارزه با فساد، تصمیم گرفتند تا فوتبال این کشور را تعلیق کنند و خواستار بازگرداندن این ۲ فرد به پست‌های خود شدند.

البته فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) بیان کرد که در صورتی که این اتفاق تا پیش از ۱۱ اکتبر ۴ روز دیگر رخ دهد و جانسن و کامارا به پست‌ها خود بازگردند، اجازه نخواهد داد تا تیم ملی این کشور مقابل غنا در چارچوب رقابتهای مقدماتی جام ملت‌های آفریقا ۲۰۱۹بازی کنند و حذف خواهند شد.

تیم ملی فوتبال ایران چندی پیش در دیداری دوستانه به مصاف سیرالئون رفت که حواشی زیادی هم داشت. از احتمال لغو تقابل شاگردان کی روش تا حضور آن‌ها در ورزشگاه آزادی با دمپایی. البته تقابل این ۲ تیم با پیروزی ۴ بر صفر کشورمان همراه شد و گل‌های ایران را نیز محمدرضا خانزاده، علی قلی زاده و کاوه رضایی به ثمر رساندند.

گفتنی است، ایشا جوهانسن ششم سپتامبر ۲۰۱۷ به همراه ۲ تن دیگر از اعضای فدراسیون فوتبال سیرالئون به اتهام تخلف و فساد توسط پلیس دستگیر شدند و در ابتدا جوهانسن و کامارا به ۶ مورد فساد و سو استفاده از جایگاه شان متهم شده بودند که سپس به یازده مورد افزایش پیدا کرد.

یکی از اتهامات وارد شده به این ۲ نفر، استفاده نادرست از پول دریافت شده از کنفدراسیون فوتبال آفریقا بود. این ۲ متهم شده بودند که ۵۰ هزار دلاری را که کنفدراسیون فوتبال آفریقا برای تست MRI بازیکنان تیم زیر ۱۷ سال سیرالئون به فدراسیون این کشور پرداخت شده بود، برای مصارف دیگری استفاده کرده بودند و سپس توسط وزیر ورزش ودولت برکنار شدند که فیفا با ارسال نامه‌ای خواستار بازگرداندن آن‌ها به این پست‌ها شد.