به گزارش پارس نیوز، 

حجت الاسلام مهدی فاتحی روز شنبه در نشستی با فرماندار خلخال افزود: این شهرستان دارای بیش از 100 مورد وقف است که تعدادی از این موقوفات در سال های اخیر با اعتماد سازی در بین مردم با صیانت از موقوفات و عمل به نیات واقفین خیر اندیش با نیات مختلف برای کمک به محرومان و نیازمندان منطقه وقف شده است.
وی گفت: با افزایش تعداد موقوفات خلخال درآمد این موقوفات و در نتیجه میزان کمک های صورت گرفته به افراد نیازمند از سوی اداره اوقاف و امور خیریه خلخال در سال های اخیر نسبت به گذشته بمراتب افزایش یافته است.
وی با قدردانی از اصحاب وقف خلخال در صیانت و جلوگیری از تعرض به موقوفات شهرستان اظهار داشت: عمل به نیات واقفین از مهم ترین وظایف اوقاف در جاری شدن این سنت حسنه در جامعه است.
او همچنین گفت: در سال جاری میزان نذورت واریزی از سوی مردم به صندوق امامزادگان و بقاع متبرکه بصورت قابل توجهی نسبت به سال قبل افزایش یافته و این در حالی است که درآمد حاصل از اجاره موقوفات در این شهرستان نیز بمراتب بیشتر از سال های قبل بوده است.
به گفته وی ، عملیات اجرایی نوسازی ساختمان بقعه امامزاده سید دانیال با استفاده از وام بانکی ، اعتبارات داخلی سازمان اوقاف و اعتبارات استانی تا 2 ماه آینده تکمیل و برای بهسازی بقعه سید احمد معراجی بخش خورش رستم این شهرستان تا تابستان سال آینده تلاش می شود.
فرماندار خلخال نیز در این نشست گفت: استفاده از ظرفیت بقاع متبرکه برای توسعه صنعت توریسم مذهبی در دستور کار فرمانداری قرار گرفته است.
فریدون بابایی افزود: در سال جاری اعتبارات خوبی برای بهسازی و بازسازی بقاع متبرکه از جمله بقعه سید دانیال (ع) سید احمد معراجی روستای سفیداب و امامزاده سید عبدالله کلور از محل اعتبارات استانی در نظر گرفته شده است.
وی گفت: 90 درصد از ساختمان مساجد مناطق شهری و روستایی این شهرستان نوسازی شده و این امر در سایه وجود باورهای اعتقادی قوی در بین مردم منطقه و همکاری آنها برای اجرای پروژه های نوسازی مساجد حاصل شده است.
خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.
7119/6018