به گزارش پارس نیوز، 

 علی بختیاری روز سه شنبه در چهارمین 2 سالانه داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی که در موزه فرش برگزار شد از 11 هنرمند تجلیل کرد و گفت: نشان ملی خواسته و مطالبه تعدادی از هنرمندان بود که در دولت 11 و 12 تحقق یافت.
وی با بیان اینکه هم اکنون پیگیر 2 نشان جغرافیایی آبگینه تهران و منبت آباده هستیم اظهار کرد: 5 نشان ملی صنایع دستی در رشته های مختلف هنری در حال کسب شدن است.
بختیاری ادامه داد: با وجود این نشان ها در آینده نه چندان دور می توانیم چالش های پیش رو را مرتفع و آثار نفیس را بهتر عرضه کنیم.
دبیر کل مجمع هنرمندان به جلسه اخیر خود با رئیس مجلس شورای اسلامی مبنی بر حمایت بیشتر به صنایع دستی اشاره کرد و افزود: در این نشست در خصوص بیمه هنرمندان، مالیات بر ارزش افزوده در فرش دستبافت و صنایع دستی صحبت شد که قول مساعدی در این زمینه ارائه شد تا هنرمندان و آثار آنها را مورد حمایت قرار دهیم.
وی تصریح کرد: راه اندازی نمایشگاه داخلی، اعزام هنرمندان به نمایشگاه خارجی، مدرسه صنایع دستی و مراکز پردیس صنایع دستی در پایتخت را از اقدامات میراث فرهنگی استان تهران برشمرد که در روند توسعه هنرهای دستی موثر است.

*توسعه صنایع دستی به اشتغال و اقتصاد کشور کمک می کند
مدیرکل میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: توسعه صنایع دستی یکی از عناصر تاثیر گذار دولت بوده چرا که این صنعت به اشتغال فراگیر و اقتصاد درون زای کشور کمک می کند.
دلاور بزرگ نیا خاطر نشان کرد: قانون برند سازی در خصوص صنایع دستی در حال شکل گیری است که این نیز می تواند در ارزش افزوده کالاهای بومی نقش بسزایی داشته باشد.
وی ادامه داد: نخستین موزه مجازی 3 ماه آینده رونمایی خواهد شد که هنرمندان می توانند تولیدات خود در آن به فروش برسانند.
بزرگ نیا خاطرنشان کرد: با ایجاد موزه مجازی میراث استان تهران همچنین اشیا و آثار ارزشمند صنایع دستی در معرض دید عموم قرار می گیرد.
140 هنرمند تهرانی در مرحله استانی چهارمین دوره 2 سالانه نشان مرغوبیت و کیفیت صنایع دستی شرکت کردند که با ارزیابی داوران آثار 40 هنرمند تهران به مرحله کشوری راه یافت که با حضور تعدادی از پیشکسوتان استان 11 هنرمند در مراسمی که در موزه فرش برگزار شد از آنان تقدیر شد.