به گزارش پارس نیوز، 

پرویز فتاح در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به وضعیت آموزشی دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، گفت: از آنجا که سوق دادن دانش‌آموزان به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای با هدف جذب سریع‌تر به بازار کار در برنامه ششم توسعه و اسناد بالادستی آمده است کمیته امداد نیز با ارائه مشاوره‌های لازم به دانش‌آموزان تحت پوشش خود، آن‍‌ها را نسبت به مزایای گرایش به این رشته‌ها آگاه و ترغیب می‌کند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه یکی از نیازهای اصلی دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد پس از اخذ مدرک دیپلم اشتغال است، ادامه داد: برای تحقق این هدف و نجات جامعه از بیکاری همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها باید با وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری همراه شوند.

وی تاکید کرد: اگرچه همکاران در کمیته امداد مشورت های لازم را به دانش‌آموزان و خانواده‌های آن‌ها برای گرایش به سمت هنرستان‌ها و رشته‌های فنی و حرفه‌ای می‌دهند اما در نهایت تسلیم خواست خودشان خواهیم بود و این مسئله مانع از عدم حمایت مادی و معنوی کمیته امداد از آن‌ها نمی‌شود.

فتاح همچنین با بیان اینکه کمیته امداد آموزش‌های فنی و مهارت‌آموزی را به نوجوانان و جوانان تحت پوشش و معرفی آن‌ها به آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای را در دستور کار دارد، اضافه کرد: در حال حاضر نمیتوان از گرایش تعداد دانش آموزان تحت پوشش آمار مشخصی ارائه کرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) همچنین عدم گرایش دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد رشته‌های فنی و حرفه‌ای نشأت گرفته از عدم گرایش دانش‌آموزان سراسر کشور به رشته‌های فنی دانست./

پایان پیام