به گزارش پارس ، به نقل ازفارس، اولین جلسه محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت یازدهم امروز در نهاد ریاست جمهوری با خبرنگاران رسانه های جمعی در حالی برگزار شد که برخی از مهم ترین رسانه های کشور در این نشست حضور نداشتند.

نوبخت صبح امروز با حکم حسن روحانی رئیس جمهور به سمت سخنگوی دولت نصوب شد.

دولت یازدهم از بدو تشکیل خود و برگزاری جلسات هیئت دولت وعده های فراوانی در خصوص ساماندهی ارتباط دولت با رسانه های جمعی و بهبود اطلاع رسانی به مردم داده است اما به نظر می رسد که این ارتباط هم اکنون هدایت شده، بوده و تنها محدود به برخی رسانه های خاص دولتی شده است. بعنوان مثال در نشست امروز سخنگوی دولت تنها ۲ خبرگزاری دولتی به همراه خبرنگاران صداوسیما حضور داشتند و از خبرنگاران دیگر رسانه ها دعوتی بعمل نیامد.

رویه ای که می تواند آسیب جدی به انعکاس دستاوردهای دولت بخصوص در بین مردم وارد کند و این در حالی است که حتی در دولت گذشته نیز مقام معظم رهبری بر این نکته تاکید کردند که بهبود اطلاع رسانی برای انعکاس فعالیت های انجام شده از سوی دولت ضروری است.

البته در اوایل کار دولت یازدهم حضور خبرنگاران رسانه های گوناگون که طی چند سال اخیر از حضور در برنامه های دولت محروم مانده بودند، به طور نسبی عملی شد اما به نظر می رسد این رویه فعلا متوقف شده است.

به طور حتم در پیش گرفتن چنین روالی تنها سبب نشر اطلاعات ناصحیح در بین رسانه ها خواهد شد و امید است این اتفاق تبدیل به یک روال از سوی دستگاه اطلاع رسانی از سوی دولت نشود.