وزیر نیرو تهدید به استیضاح شد. استیضاح وزیر با تهدید نماینده مردم اهواز صورت گرفت. استیضاح وزیر در صورت توقف طرح‌های انتقال آب از سرشاخه‌های کارون انجام نمی شودمنتفی است.


به گزارش  خبرگزاری صداوسیما مرکز خوزستان، سید کریم حسینی در مراسم تکریم و معارفه استانداران خوزستان که با حضور وحیدی، وزیر کشور برگزار شد، افزود: خوزستان مشکلاتی دارد و مدیران برای حل مشکلات آن نیاز به حضور میدانی دارند.

وی با اشاره به همگرایی و انسجام حداکثری نمایندگان استان خوزستان در این زمینه بیان داشت: باید مانع از اجرای طرح انتقال آب از سرشاخه‌های کارون شد ، در غیر اینصورت اولین وزیر استیضاحی، وزیر نیرو خواهد بود.

حسینی در ادامه بر توقف طرح غیرکارشناسی انتقال آب ونک تاکید کرد و گفت: تا زمانیکه طرح‌های انتقال آب وجود دارند و مطرح می‌شوند، مردم خوزستان ناراضی هستند و باید با دستور‌ها و ابلاغیه‌های ملی مانع از اجرای طرح‌های مختلف در این زمینه شد.

نماینده مردم اهواز، کارون، باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با دولت غیر همسو کار کردیم، اما حداکثر همگرایی را به خرج دادیم، ادامه داد: در ابتدا باید برای جذب سرمایه گذار در استان در بازه ۵ تا ۱۰ سال معافیت مالیاتی اجرا شود.

حسینی به اذعان وزیر نفت مبنی بر سهم ۳ درصدی خوزستان از نفت اشاره کرد و گفت: تثبیت ۲.۲ میلیارد یورو برای موارد خاص مثل آب الزامی است، زیرا این استان نیاز‌ها و مشکلات اساسی دارد و باید به نقطه‌ای برسد که دیگر استان‌ها هستند.

وی در پایان گفت: همان طور که صندوق توسعه ملی داریم، باید صندوق توسعه استانی نیز داشته باشیم.