به گزارش پارس به نقل از فارس، محمدرضا عارف کاندیدای یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری شامگاه دیروز (شنبه) در مراسم تقدیر و تشکر از ستادهای مرکزی و استانی خود که در جنت آباد تهران برگزار شد، اظهار داشت: شور و انگیزه بالای ستادهایم بخصوص جوانان همواره برای من خوشنودکننده بوده است.

وی بی انگیزگی کامل بخشی از جوانان برای مشارکت در انتخابات و همچنین توهم شکست برخی از اصلاح طلبان را دلیل اصلی کاندیداتوری خود در یازدهمین دوره رقابت های ریاست جمهوری برشمرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه آفت یک جریان سیاسی توهم شکست است، خاطرنشان کرد: هنگامی که وارد صحنه انتخابات ریاست جمهوری شدیم فضای دانشگاه ها تغییر کرد و در دانشگاه ها صمیمیت، نشاط و همدلی ایجاد شد.

عارف با بیان اینکه مبنای من برای ادامه حضورم در انتخابات ریاست جمهوری اجماع بوده است، گفت: بنده اجماع را در ضرورت حیات اصلاح طلبان می دانستم و در آن مقطعی که اصلاح طلبان توهم شکست را داشتند و نمی دانستند چه کنند، وارد رقابت ها شدند.

وی به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر حق الناس بودن آرا اشاره کرد و تصریح کرد: این انتخابات ۹۲ سلامت انتخابات را بیمه کرد و پرونده شبهه تقلب و تخلف را برای همیشه بست.

معاون اول دولت خاتمی تاکید کرد که باید ۲۷ درصدی که در انتخابات ریاست جمهوری مشارکت داشتند، با برنامه ریزی باید ترغیب به حضور در انتخابات های بعدی کرد.

عارف با بیان اینکه فضای پر نشاط ایجاد شده در کشور را باید قدر بدانیم، گفت: ما برای ایجاد شدن این فضا هزینه های بسیاری داده ایم و جریانات سیاسی باید اختلافات را کنار بگذارند و این فضای برد برد را تا انتها نگه دارند.

وی به ضرورت همکاری به دولت روحانی اشاره و خاطرنشان کرد: همه اصلاح طلبان و جریانات سیاسی وظیفه دارند که به دولت آقای روحانی کمک کنند، چرا که دولت روی کار آمده باید مقتدر باشد و باید کمک کنیم آقای روحانی دولتی شایسته سالار و مقتدر ایجاد کند.

این نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پایان گفت: باید حق رئیس جمهور منتخب را در انتخاب همکاران خود به رسمیت بشناسیم تا بتواند همکاری همراه و همدل انتخاب کند.