پارس بررسی می کند:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 427994

  رئیس دولت اصلاحات، در این شرایط البته در بن بست نیست و راه بازگشت برایش کاملا باز است راهی که به خواست خدا شاید هم آغاز عاقبت بخیری ایشان باشد و هم به وحدت ملی کمک کند. این تنها راه بازگشت، همان شرط اولیه نظام برای پذیرش توبه ایشان است: مرزبندی با ضدانقلاب و اعتراف به دروغ بودن تقلب در انتخابات88.

  پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- سید امیر سیاح- در روزهای اخیر زمزمه هایی از آشتی ملی، با تعبیر بازگشت سران فتنه88 به آغوش نظام مطرح شده است. درباره این موضوع قبل از هرچیز باید یادآوری کرد سران فتنه با نظام قهر نکرده بودند که حالا تصمیم به آشتی بگیرند. آنها بخاطر همدستی در کودتای نرم88 و زمینه سازی و حمایت لفظی از عمیات تروریستهای منافقین و انجمن پادشاهی در سالهای 88 و 89، تا زمان عذرخواهی و محاکمه، از نظام طرد شده اند. 

  آشتی دوستان و یاران قدیمی، فی نفسه مطلوب است اما مورد اشاره شده، قهر کودکانه نبوده که منشا دعوا را زود فراموش و آشتی کنیم. منشا این دعوا، به کل آبرو و حیثیت نظام گره خورده است. حادثه ای که باعث طرد سران فتنه از جمهوری اسلامی شد، بزرگترین ضربه نظام بعد از ارتحال امام بود. به پای ادعای تقلب، خون ها ریخته شده است. اگر رئیس دولت اصلاحات، می خواهد نداآقاسلطان و دیگر قربانیان88 را فراموش کند بداند که ما هرگز فتنه88 را فراموش نمی کنیم و همچنان پیگیر خون شهروندان بیگناه کشته شده در حوادث سال88 هستیم.

  برخی مطرح کنندگان آشتی ملی، می گویند امروز تهدیدهای ترامپ، اقتضا می کند در داخل همه دست به دست هم بدهیم. اگر دلیل واقعی آقایان برای درخواست بازگشت به دامن نظام این باشد، باید پاسخ دهند چرا در سال91 که تحریمهای - به قول خودش فلج کننده- اوباما، به مردم ایران فشار عملی شدیدی وارد کرده بود، دست دوستی دراز نکردند؟ وانگهی، مدعیان آشتی ملی، برای مقابله با تهدید جمهوری خواهان، متاع جدیدی برای عرضه ندارند چراکه استادان دیپلماسی لبخند و انعطاف، مدتهاست سکان دولت را بدست دارند و کارتهایشان را هم بازی کرده اند.

  رئیس جمهور اسبق در شرایطی دست دوستی دراز کرده که با درگذشت مرحوم هاشمی، در داخل بی حامی شده، عملکرد دوستانش در دولت چنگی به دل نمی زند و نمی تواند روی آنها حساب کند، حامیان علنی جنبش سبز از کاخ سفید رفته اند و حامیان منطقه ای هم در ریاض و تل آویو بی آبروتر از آن هستند که ننگ حمایت آنها را بپذیرد. 

  رئیس دولت اصلاحات، در این شرایط البته در بن بست نیست و راه بازگشت برایش کاملا باز است راهی که به خواست خدا شاید هم آغاز عاقبت بخیری ایشان باشد و هم به وحدت ملی کمک کند. این تنها راه بازگشت، همان شرط اولیه نظام برای پذیرش توبه ایشان است: مرزبندی با ضدانقلاب و اعتراف به دروغ بودن تقلب در انتخابات88. 

  اجرای این شرط البته برای رئیس جمهور اسبق، سخت و دردناک است، اما ایشان و دوستانش باید بدانند برای آشتی ملی، چاره ای ندارند جز اینکه راه خود از براندازان جدا و امید ضدانقلاب را از خود، کاملا نا امیدکنند.

   

   

  فتنه۸۸ سيد امير سياح رئیس دولت اصلاحات کودتای نرم88
  • ناشناس
   پاسخ

   خداوکیلی خودت به نوشته ت اعتقاد داری ؟95درصد مردم دلشون با اصلاحاته تا شاید ازادی رو استشمام کنن اون 5درصد هم که کاسبان وضع موجودن ورانت خواران فعلی که موافق وضعیت فعلی هستن"بااین نوشته ت حال خواننده رو به هم میزنی

   • ناشناس

    خداوکیلی چطور آمار گرفتی که میگی ۹۵% مردم دلشون با اصلاحاته ؟! کاش اونائی که همه ش " رهبر اصلاحات ، رهبر اصلاحات " ورد زبونشونه ، یه جو غیرت هم داشتند و یه بار دهنشون معطر به " رهبر انقلاب" میشد . رهبری که جرات نداره برخلاف نظر مریدان خودش حرف بزنه ، اصلا رهبر نیست

  • ناشناس
   پاسخ

   اين كشور صاحب دارد. شما چكاره هستي كه براي كسي شرط و شروط تعيين كنيد؟!

  • ناشناس
   پاسخ

   شاید ازنظرشماطرد شده باشن ولی حامیان زیادی در جامعه دارن.

  • محمد
   پاسخ

   بدبخت های بیچاره خودتان هم میدانید که خاتمی بزرگ چقدر محبوب است هنوز هم چنان از اسم این سید بزرگوار وحشت دارید که شهامت ندارید اسم خاتمی را ببرید وهمیشه با عنوان رییس دولت اصلاحات از ایشان نام می برید خاتمی زنده است تا آزادی زنده است وشما محکوم به انزوا ومورد تنفر عمومی هستید دروغ گویان شیاد

   • امانی

    بله بزرگ ومحبوب هست اما برای کشورهایی مثل امریکا واسرائیل وانگلیس وسلطنت طلبها وهمه دستگاههای جاسوسی غرب که بعد از استفاده ازش وبرهم زدن انتخابات واشوب وبه مقصد رسیدن انداختنش دور همانند محمد رضا شاه

  • ناشناس
   پاسخ

   جمع کن بابا
   خجالت بکش

  • ناشناس
   پاسخ

   آقای نویسنده! چرا پیشنهاد آشتی ملی ایشان را بی شرمانه نامیده اید؟ این پیشنهاد هر مبنایی داشته باشد به نفع مردم و نظام است. مگر این که منافع هم مسلکان شما به خطر بیفتد، که آن حرف دیگری است
   . با آرزوی کمی انصاف

  • ناشناس
   پاسخ

   درود بر خاتمی فتنه گر احمدی نژاد با دار ودسته اش بودند خودتون هم خوب میدونید

  • ناشناس
   پاسخ

   بی شرم خود ک.. هستی

  • ناشناس
   پاسخ

   واقعا تعصب بیجا و خالی از ادب در متن هوار میکشد.

  • ناشناس
   پاسخ

   از آقاى سياح انتظار بيشترى مى رفت كه با توجه به سوابق منصفانه و مدارج تحصيلى عاليه، قضاوت جوانمردانه ترى داشته باشند

  • سید.ر.
   پاسخ

   متأسفم برای آقای سیاح که چقدرهم پرروتشریف دارند!اونی که باید توبه کنه وازپیشگاه ملت ورهبری عذرخواهی کندشماها ورییس پوپولیست ولنپن شماست که چندین میلیون طرفدارکاندیدای مقابل رو بیشرمانه ودرتریبون رسمی خس وخاشاک نامیدوباعث اصلی جریحه دارشدن غرورملی قشرعظیمی شد،همونکه بعدهاقطعنامه های رسمی بین المللی روکاغذپاره نامیدوباعث وبانی تحریم های فلج کننده ضدایران شد،وباپررویی تمام همه اعضای دولتش روپاکدست نامیدودیدیم که چقدرهم(بعضی ها شون)پاکدست بودند،خلاف قانون رفتارکردن رو عرف دیوان سالاری کرد ودوست داشت مثل پادشاهان هرجاکه میره(برای فریب عوام الناس بیچیز وفقیر)دست درکیسه کنه وسکه افشانی کنه.هنوزم پرونده های مفتوح درقوه قضاییه داره که اگه زورشان بهش برسه حداقل مجازاتش تبیعدوزندانه،اماسیدبزرگواروآیینه تمام نمای اخلاق کریمه اسلامی ونبوی وعلوی،سید محمدخاتمی عزیز که خود شماها هم ازمیزان محبوبیت ایشان دربین همه قشرهای مردم بخوبی آگاهیدوهمین محبوب بودن درقلوب آحادملت باهوش وشریف ایران اسلامی است که شماهاروبصرافت انداخته واینچنین خودتان رابه ندانم کاری زدید واهانت میکنید،شرم ونفرین برشما،اینم بدانیدکه چراغی را که ایزد برفروزد/هرآنکس پوف کندریشش بسوزد.
   ضمنا:
   باآل علی هرکه درافتاد،برافتاد
   اگه منتشرشود میدانیم که رسانه وقایع نگاروحق جوی هستیدوگرنه بخدامیسپارمت.حق همیشه حق است چه گفته شده ونشرداده شودوچه آنکه مثل شمایی جلوی حق گویی رابگیرند،الله اعلم ونعوذ بالله

   • ناشناس

    احمدی نژاد طرفداران کاندید مقابل را خس و خاشاک ننامید. کسانی که به صورت غیر قانونی اعتراض میکردند را خس و خاشاک نامید.

  • ناشناس
   پاسخ

   درود بر موسوی

  • ناصر
   پاسخ

   بی شرم تویی و جد و آبات مرتیکه

   • ناشناس

    مرگ برفتنه گر

   • ناشناش

    فتنه گران در جامعه طرف دار زیاد دارند همچنان که معاویه و عمرو العاص طرف دار داشتند

   • ناشناس

    نکنه معاویه هم به آزادی و رای عموم احترام قائل بود یا منظورت اینکه مردم از روی نادانی طرفدارش بودند در این صورت ببین چه کسی در جامعه معاویه است و چه کسی مردمی واقعی.

  • df
   پاسخ

   درود بر خاتمی.......

  • اکبر
   پاسخ

   آقای محترمی که نشسته ای جای گرم ونرم برای خودت مقاله مینویسی وبه هرکس دوست داری توهین میکنید نگاهی هم به اطراف خودتان داشته باشید انصاف هم.چیزخوبی است.مطمئن باشید که آقای خاتمی هم جزیی ازهمین نظام هست و8سال رییس جمهور مملکتمون بوده ومطمئن باشیدکه آقای خاتمی نه وطن فروش بوده ونه غارتگربیت المال در8سال ریاستش پس چنین شخصیتی رانمیشود باکسانی که بااصل نظام ورهبری آیت الله خامنه ای مشکل دارن دریک خط قرارداد.شایددربین مسولان نظام اختلاف سلیقه باشدونظربزرگان نظام درهمه مواردیکسان نباشدولی اینکه بخاطرچنین اختلافات جزیی که اونهم خیلی طبیعیست.پس شماها شدیدکاسه داغترازآش وقسم میخورم بخاطرمنافع شخصی خودتون که احساس میکنید درخطره دوست دارید بین مسئولان نظام همیشه اختلاف بیندازید ومثل معروف (تفرقه بندازوحکومت بکن بین شماها چیزمرسومی شده )که مطمئنم شخص رهبرمون آیت الله خامنه ای هم دل خوشی ازاین مسائل شماها ندارد.پس انصاف رارعایت بکنید وباآبروی بزرگان نظام بازی نکنیدبگذارید کشورمون آرامش داشته باشد.درپایان هم عرض بکنم اگرامثال شما بیجهت وبه ناحق این مسائل راپیش نکشید .شخص دیوانه ای مثل ترامپ به خودش اجازه نمیدهدکه کشورماایران را تهدیدبکند هرچند که اونهم هیچ.غلطی نمیتواندبکنددربرابر عظمت ایران بزرگ وملت بزرگش .

  • بهروز
   پاسخ

   ندا اقا سلطان را انگلیسی ها کشتند دادستان وقت کجایی بود وقتی در کهریزک اسلام ناب محمدی را به متهمین نشان میدادند

  • ناشناس
   پاسخ

   نویسنده مطمئنا دانسته یا ندانسته علیه وحدت ملی نوشته و آب در آسیاب دشمن ریخته ، واقعا از این تحلیلهای آبکی چه سودی می برید ؟؟؟؟؟

  • ناشناس
   پاسخ

   واقعا برای خودم متاسفم،چون فکر میکردم شما واقعیتها را می نویسید.شما که میدانید میزان محبوبیت اقای خاتمی از بقیه افراد بسیار بیشتر است و با این مطالب نمی توانید خدشه ای به ایشان وارد کنید.

  • ناشناس
   پاسخ

   پارس خبر بیشرم و بی حیا آنکسی بود که یازده روز خانه نشینی کرد و از فرمان رهبرمعظم انقلاب سرپیچی کرد بیشرم آنکسی بود که شاخص فلاکت در ایران رو به ۵۷درصد رساند بیشرم آن کسی بود که جریان انحرافی رو راه انداخت بیشرم آنکسی بودکه تحریمای کمرشکن برای مردم آورد بیشرم هاله ی نور بود بیشرم توهمات احمدی نژاد بود بیشرم کسانی بودند که بی چون و چرا از احمدی نژاد حمایت کردند و مردم رو به این روز انداختند بیشرم آن کسی بود که متکی رو در سنگال عزل کرد بیشرم آنکسی بود که فکرمیکرد امام عصر در جلسات دولت کنارش نشسته بیشرم آن کسی بود که مردم رو خس و خاشاک نامید و ...

  • علی
   پاسخ

   چرا اینقدر تهمت میزنین از خدا بترسین از مرگ بترسین اون لحظه ای کانفستان میبرد . مگر همه ایرانی نیستن چرا تهمت به برادر ایرانی خود میزنین مردم نان شب ندارن شماها براتی قدرت به ناموس همدیگر هم رحم نمی کنین من فرزند سردار شهید هستم شماها چه از خاتمی میخواین مگر چکار کرده پدر این انقلاب خمینی و هاشمی بودن که هر دو رفتن از خدا بترسین و بخود بیایین

  • این کجا و آن کجا
   پاسخ

   بی خیلی ها به سر شده بی این یکی هم به سر شود. برو هزینه ها رو بچسب این روزا همه چی هزینه اش خیلیه. کی می خاد اون هزینه های پرداخت شده از کیسه ملت و کشور و ... را بدهد.؟!

  • حقیقیان
   پاسخ

   آقای فرزند سردار ؛ خاتمی در خط امام نبوده ونیست موسوی هم متاسفانه همینطور دروغ بزرگی گفتند ومملکت را به آشوب کشیدند؛مقاله هم شروط عقلایی گذاشته ؛شما طاقت شنیدن واقعیت را نداری.

  • ابراهیم
   پاسخ

   سلام بر دیندار واقعی خاتمی -

   • امانی

    بله بزرگ ومحبوب هست اما برای کشورهایی مثل امریکا واسرائیل وانگلیس وسلطنت طلبها وهمه دستگاههای جاسوسی غرب که بعد از استفاده ازش وبرهم زدن انتخابات واشوب وبه مقصد رسیدن انداختنش دور همانند محمد رضا شاه

  • ناشناس
   پاسخ

   خاتمی اگر اینقدر طرفدار دارد که بعضی ها ادعا میکنند چرا خودش را کاندید نمیکند؟ ممنوع که نیست. اصلا آدمی که میتواند کاری بکند و نمیکند فرار از مسئولیت کرده. مگر اینکه فکر میکند که هیچ کار نمیتواند بکند که در این صورت بعضی ها چرا اینقدر برای کسی که هیچ کار نمیتواند بکند سینه چاکی میکنند؟

  • ناشناس
   پاسخ

   ملت باهم قهر نیستند این ها می خواهند دولت آشتی ملی (شریف امامی ) سر کار بیاورند ما دولت آشتی ملی و نوکر امریکا نمی خواهیم ما دولت انقلابی می خواهیم

   • ناشناس

    مگه شرایط قانونی چه مشکلی داره که دنبال شرایط انقلابی هستین. مگر نمیتوان اصولی را که به یک انقلاب منجر شده به صورت قانون درآورد. هر چند همه میدانند علت چیست و این حرفا بی فایده مگر اینکه کارهای فرهنگی نتیجه بدهد.

  • ناشناس
   پاسخ

   انتخابات بهانست اصل نظام نشانست این شعارباملت ،همخوانی نداردکه دم ازاشتی ،ملی میزنیدپادوهای وطن فروش دست شیطان راازپشت بستیدبااین همه، مکر

  • رضا
   پاسخ

   اگر طرفدار موسوی وخاتمی بودن فتنه گر است
   من یک فتنه گر هستم.

   • ناشناس

    طرفداری از موسوی و خاتمی فتنه گری نیست. اقدام غیرقانونی و ایجاد هرج و مرج فتنه گری است. مگر خود خاتمی نگفت قانون بد بهتر از بی قانونی است؟ در هیچ جای قانون گفته نشده که اگر به نتایج انتخابات اعتراض دارید در خیابان تجمع کنید حتی بلفرض اینکه خشونتی هم در کار نباشد. فرض هم بکنیم که مردم نمیدانند و تجمع میکنند. به محض اینکه پلیس دستور تخلیه بدهد باید از محل خارج شوند و هیچ چون و چرائی هم در کار نباشد. این موضوعات را رئیس جمهور تحصیلکرده بریتانیا بهتر از من و شما میداند.

  • ناشناس
   پاسخ

   می خواستم کامنت بذارم . ولی وقتی کامنت های بالا رو بخونیم به راحتی می تونیم متوجه بشیم که این کشور به آشتی ملی نیاز داره . قبل از این که دیر شود.

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها