به گزارش پارس،به نقل از مهرشهردار تهران در واکنش به برخی اخبار در خصوص فروش زمین در تپه‌های عباس‌آباد، گفت: در تپه های عباس‌آباد قیمت زمین بر اساس نرخ دولتی مشخص شده است.

محمدباقر قالیباف در حاشیه بهره برداری از ایستگاه نعمت آباد از بخش جنوبی خط ۳ مترو در جمع خبرنگاران اظهارکرد: به مردم قول داده بودیم هر ماه یک ایستگاه را افتتاح کنیم. بعد از افتتاح ایستگاه های شمالی خط ۳ که ۴ ایستگاه درآن صورت گرفت، امروز ایستگاه مترو نعمت آباد را افتتاح کردیم که باید اعلام کنم این ایستگاه یک ایستگاه ویژه از جهت بزرگی پروژه در جنوب تهران محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: مردم اسلامشهر و رباط‌کریم می‌توانند از این خط استفاده کنند، همچنین همزمان با افتتاح ایستگاه مترو نعمت‌آباد ایستگاه اتوبوس و تاکسی نیز در کنار آن به بهره‌برداری رسیده است. در آینده نه چندان دور نیز ایستگاه بی آر تی برای آن در نظر گرفته شده که به بهره برداری می‌رسد.

قالیباف همچنین در خصوص ساخت مترو شهرهای اطراف تهران توسط شهرداری پایتخت، گفت: شهرداری نمی‌تواند شخصا اقدام به ساخت مترو برای شهرهای اطراف تهران کند، اما اگر دولت تامین اعتبار کند ما می‌توانیم کار اجرا را در دست بگیریم. تا الان هم قول‌های مساعدی داده‌اند که اعتبار اولیه را تامین کنند. پیمانکاران آماده هستند که به صورت تهاتر ساخت مترو اطراف شهر تهران را آغاز کنند.

قالیباف در خصوص نظم و انضباط مالی و همچنین حسابرسی در شهرداری تهران گفت: شهرداری پایتخت شفاف‌ترین دوران مالی خود را می‌گذارند، قطعا کسانی که در این خصوص می‌توانند بهتر اظهارنظر کنند هیئت های حسابرسی هستند.

وی با بیان اینکه حسابرسی بر اساس اسنادی فعالیت مالی در شهرداری را تایید می‌کند و حسابرس دیگری آن را بر اساس همان اسناد رد می‌کند، گفت: این مشکلی است که جامعه حسابرسی باید به آن ورود کند.

شهردار تهران تاکید کرد: افراد عادی نمی‌توانند در این رابطه پاسخ صحیح بدهند. اگر پاسخی داده شود باید براساس اظهارات کارشناسی شده انجام گیرد. بر اساس قانون گزارش حسابرسی باید در صحن شورا مطرح شود و شهرداری هم در آنجا نکات خود را مطرح کند. بعد از اینکه نهایی شد به اطلاع مردم رسیده شود. اگر اعضای شورا اسنادی را برای تخلف در شهرداری دارند می‌توانند آنها را ارایه کنند.

وی در خصوص حاشیه‌های ایجاد شده درباره شرکت نوسازی اراضی عباس آباد نیز گفت: در تپه‌های عباس‌آباد قیمت زمین براساس نرخ دولتی مشخص شده و من هنوز نمی‌دانم مبلغ ۲ هزار میلیارد تومانی که اعلام شده است، بر چه اساسی به دست آمده، اما باید اعلام کنم قانون تاکید می‌کند تا حسابرسی در صحن نیامده و مطرح نشده و قطعی نشده است، نباید در اختیار رسانه‌ها قرار گیرد.

هفته گذشته در جریان بررسی گزارش حسابرسی شرکت نوسازی اراضی عباس‌آباد برخی از اعضای شورای شهر تهران نسبت به فروش زمین در این منطقه انتقاد داشته و فروش این زمین‌ها را غیر قانونی اعلام کرده بودند.