به گزارش پارس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،انگلیس، آلمان، کویت، نروژ و سازمان ملل قرار است امروز به طور مشترک میزبان کنفرانسی درباره بحران سوریه باشند. این کنفرانس به منظور جمع‌آوری مبلغ 9 میلیارد دلار برای کمک به مردم این کشور برگزار می‌شود.

 
تاکنون اعضای آژانس مهاجرت اروپا چندان به تعهداتشان در زمینه کمک به مردم سوریه عمل نکرده‌اند. انگلیس در میان این کشورها از همه سخاوتمندتر بوده است. این کشور بیش از 1.1 میلیارد پوند برای کمک به آوارگان سوری هزینه کرده است.
 
بنابر اعلام کمیسیون اروپا و به عنوان بخشی از دستور کار مهاجرت این سازمان، در مجموع مبلغ 9.2 میلیارد یورو برای کمک به مهاجران در سال‌های 2015 و 2016 اختصاص داده شده است. 
اعضای عضو این سازمان نیز موظند برای کمک به حل بحران مهاجرت، مبالغی مشابه را در نظر بگیرند.
 
از زمان آغاز جنگ داخلی سوریه در سال 2011، 4.6 میلیون سوری به کشورهای همسایه مانند ترکیه، لبنان، اردن و عراق مهاجرت کرده‌اند. گفته می‌شود 7.6 میلیون سوری نیز در کشور خود آواره هستند. از ژانویه سال 2015 (31 روز منتهی به 12 بهمن 93) تا ژانویه سال جاری میلادی، حدود 1.1 میلیون مهاجر به اروپا سفر کرده‌اند که نیمی از آن‌ها سوری هستند.
 
دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس، وعده داده است کشورش 20 هزار مهاجر ساکن در کمپ‌های مرزی سوریه را خواهد پذیرفت. درهای این کشور سال گذشته به روی هزار مهاجر گشوده شد. آمار «یورواستات» نشان می‌دهد آلمان به ازای هر یک مهاجر پذیرفته شده بوسیله انگلیس در 11 ماه نخست سال گذشته میلادی، 50 مهاجر را اسکان داده است.