• لینک کوتاه
 • کد خبر: 74908

  شواهد در بازار رهن و اجاره واحدهای مسکونی نشان می‌دهد: اعلام نرخ اجاره ماهانه یک میلیونی و حتی بیشتر از این مبلغ به واحدهایی با متراژ کمتر از ۶۰ متر مربع هم سرایت کرده است.

  به گزارش پارس به نقل از دنیای اقتصاد: این ماجرا از نظر اکثر مستاجران حاضر در بازار مسکن به عنوان یک بحران شناخته می شود؛ چراکه بسیاری از متقاضیان در بازار اجاره اظهار می کنند از یک سو از درآمد ماهانه مکفی برخوردار نیستند و از طرف دیگر تاکید بر این موضوع دارند که این روزها به اندازه ای هزینه تامین مایحتاج زندگی افزایش یافته و دشوار شده است که تامین کردن اجاره ماهانه ای که این دسته از موجران در نظر می گیرند، کاری دشوار یا بهتر است گفته شود غیر ممکن است.
  نزدیک به ۲ سالی می شود که مستاجران با ساز ناسازگاری موجران کنار می آیند، به نحوی که یا به هر طریقی اجاره دلخواه مالکان را تامین می کنند یا اینکه به واحدهای کوچک تر یا به محله هایی که به اصطلاح پایین تر از محله قبلی سکونت شان است، نقل مکان می کنند.
  اما با این تفاسیر اگر واحدهای متراژ کوچک یعنی کمتر از ۶۰ متر مربع هم در بازار اجاره، قرار باشد با چنین نرخ های اجاره ماهانه سنگینی عرضه شوند، مستاجران با معضل بزرگی روبه رو خواهند شد.
  برای مثال یک واحد ۵۰ متری بازسازی شده در غرب تهران با ۱۰ میلیون تومان ودیعه و یک میلیون تومان اجاره ماهانه به بازار اجاره معرفی شده است.
  مستاجرانی که با توان مالی اندک با این دسته از فایل های اجاره مواجه می شوند به این امر اشاره می کنند که به طور یقین بازار مسکن به « امان خدا» رها شده؛ چرا که وضعیت فعلی بازار مسکن بیان گر این مساله است که مالکان هرطور که مایل هستند با متقاضیان رفتار می کنند.

  اقتصاد درآمد مسکن بازار کوچک اجاره ماهانه واحدهای متراژ میلیونی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها