محمد جواد عسکری، نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «پارس‌نیوز» بیان کرد: « طی نشست امروز کمیسیون کشاورزی، بررسی قیمت نهاده‌ها و روغن در دستور کار قرار گرفت‌. دولت متاسفانه در زمینه تغییر الگوی کشت برنامه‌ای نداشته و درحال حاضر برای تامین روغن کشور، نیازمند واردات هستیم.»

وی افزود: « ۵۰۰هزار روغن در بنادر دپو شده و تامین روغن خانوارها را با مشکل مواجه کرده است‌. کمیسیون کشاورزی درصدد است با بررسی معضلات این حوزه و تلاش برای ترخیص کالاهای دپو شده، از حجم مشکلات بکاهد چراکه دولت اراده‌ای بر حل‌شان ندارد.»

عسکری تصریح کرد: «کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی درصدد است تا  تمامی اختیارات بخش کشاورزی ازجمله؛ نهاده‌های دامی، نهاده‌های کشاورزی و توزیع محصولات به صورت متمرکز در اختیار وزارت جهادکشاورزی قرارگیرد تا این وزارت پاسخ‌گوی مسائل و حل مشکلات باشد.»

نایب رییس کمیسیون کشاروزی مجلس درپایان این گفت‌وگو خاطرنشان کرد: «درحال حاضر وزیر صمت، جهادکشاورزی و سایر مسئولان مربوطه با این موضوع موافق هستند اما رییس جمهور با این موضوع، اعلام موافقت نمی‌کند. تا مادامی که این امر محقق و بار مسئولیت بر یک سازمان متمرکز نگرد، مشکلات این حوزه کاهش چندانی نخواهد داشت چرا کسی پاسخ‌گو نیست.»