به گزارش پارس نیوز، 

به نقل از بی‌بی‌سی، پس از تجدیدنظر دولت انگلیس در دریافت مالیات از شرکت‌های مالک شبکه اجتماعی فیس‌بوک در سال ۲۰۱۶، ۵.۱ میلیون پوند در انگلیس مالیات پرداخت کرد. در سال ۲۰۱۶ درآمد فیس‌بوک در انگلیس ۵۸.۴ میلیون پوند برآورد شد. 

علی‌رغم اینکه درآمد فیس‌بوک نسبت به سال ۲۰۱۶ در سال ۲۰۱۷ با حدود تنها ۴ میلیون پوند افزایش به ۶۲.۷ میلیون پوند رسید اما مالیات این شرکت ۳ برابر شد و به ۱۵.۷ میلیون پوند افزایش یافت. 

شرکت زیرمجموعه فیس‌بوک در انگلیس برای این شرکت خدمات بازاریابی، فروش و مهندسی فراهم می‌کند. درآمد فیس‌بوک در سال ۲۰۱۷ برای سومین سال متوالی افزایش یافت و به ۱.۲ میلیارد پوند رسیده است که بخش قابل توجهی از این افزایش از محل درآمد این شرکت از زیرمجموعه‌های آن در حوزه‌های فروش و تبلیغات بوده است.

فیس‌بوک به دلیل انتقادات جدی از سوی سیاستمداران و رسانه‌ها طی ۱۲ ماه گذشته اقدام به منتشر کردن جزئیات اظهارنامه‌های مالیاتی و پرداخت‌های انجام‌شده در این زمینه کرده است.

رسانه‌ها و سیاستمداران درخواست کرده‌ بودند که این شرکت بزرگ جزئیات مالیات‌های خود در اروپا را منتشر کند. شرکت‌های بزرگ فناوری در انگلیس متهم شدند که از طریق انتقال فروش خود به دیگر کشورها مالیات کمی در انگلیس پرداخت می‌کنند.

هفته گذشته فیلیپ هاموند، وزیر خزانه‌داری انگلیس از احتمال اعمال مالیات مجدد برای مقابله با این اقدام در انگلیس خبر داد.

انتهای پیام/