به گزارش پارس نیوز، 

ابراهیم جلیلی شامگاه روز سه شنبه در جمع خبرنگاران که در محل سالن جلسات سازمان منطقه آزاد ماکو برگزار شد اظهار کرد: در موضوع سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد ماکو نیازمند تامین زیرساخت‌ها بوده که خوشبختانه مهیا شده است.

وی افزود بنابراین هم‌اکنون بستر برای سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی ماکو و صنایع سبک و سنگین فراهم شده و آماده جذب سرمایه‌گذار هستیم.

معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: خوشبختانه تاکنون سرمایه‌گذاری‌های مناسبی در منطقه آزاد ماکو انجام شده و در این رابطه نیروگاه ماکو با سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیون دلار به بهره‌برداری رسیده است و ۷۰ درصد سرمایه‌گذاری‌ها را نیز سرمایه‌گذاران چینی انجام داده اند.

وی بیان کرد: هم‌اکنون مجتمع پتروشیمی ماکو با یک و نیم میلیارد دلار در حال فرایند طی شدن است و گاز آن تخصیص یافته و نیز کارخانه سیمان آن در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

جلیلی اظهار کرد: در کل منطقه آزاد ماکو تاکنون برای دو هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرده و اگر طرح ‌های آینده یعنی مجتمع پتروشیمی و کارخانه سیمان به بهره‌برداری برسد، سال آینده تعداد دو هزار نفر نیز دیگر بدان افزوده می‌شود.

وی تصریح کرد: بنابراین با توجه به فعالیت‌های سازمان منطقه آزاد ماکو، این منطقه کمترین میزان بیکاری را دارد.

معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: خوشبختانه هم اکنون ۹۰ درصد اشتغال ایجاد شده برای بومی‌های منطقه بوده و همواره شرط می‌شود تا از نیروهای بومی در منطقه استفاده شود و در این رابطه، از تخصص پنج،شش درصدی نیروهای غیربومی در انتقال فناوری استفاده می‌شود.

انتهای‌پیام