در متن اطلاعیه سازمان حج وزیارت آمده است: «بدینوسیله به اطلاع متقاضیان و زائرین حج تمتع ۱۴۰۱ می رساند؛ وزارت حج و عمره عربستان در روزهای اخیر در اقدامی دیرهنگام افزایش قابل توجهی را در هزینه های ارزی خدمات حج در حوزه مشاعر مقدسه، خیام و خدمات عمومی، اعلام نموده است و لزوماً باید این هزینه‌ها همزمان با دریافت ویزا پرداخت گردد.

حج 1401

هشدار سازمان حج و زیارت در مورد فروش فیش فوری

از آنجا که سازمان حج و زیارت بعد از اعلام برگزاری عملیات حج تمتع در سال جاری برنامه‌ریزی لازم را با سرعت در دستور کار خود قرار داده و با توجه به ضیق وقت فرایند ثبت نام کاروان‌ها را آغاز کرده است، فلذا مراتب اعتراض خود را در خصوص افزایش هزینه اعلام نموده و در مذاکرات و گفتگوهای صورت گرفته ضمن بررسی موضوع و کارشناسی که توسط کمیته نرخ‌گذاری سازمان حج و زیارت انجام شد مقرر گردید با هدف رعایت حال زائرین ارجمند بخش قابل توجهی از این هزینه‌ها با تدابیر اندیشیده شده توسط سازمان حج وزیارت تأمین گردد و بخش دیگری نیز با رایزنی همکاران اعزامی به عربستان کاهش یابد و بخش اندک آن را نیز زائرین پرداخت نمایند.

لذا با توجه به محدودیت زمانی به منظور دریافت ویزا تقاضا دارد در اسرع وقت با راهنمائی مدیران کاروان‌ها نسبت به پرداخت فیش تکمیلی مابه‌التفاوت اقدام مقتضی را به عمل آورند تا اختلالی در دریافت ویزا به عمل نیاید.

خبر خوش حج و زیارت به زائران عتبات و عالیات

توضیحات رییس سازمان حج وزیارت در خصوص چرایی افزایش بخشی از هزینه های حج تمتع ۱۴۰۱ برای زائران

رییس سازمان حج وزیارت در همایش آموزشی - توجیهی زائران حج تمتع ۱۴۰۱ مشهد مقدس توضیحاتی را در خصوص افزایش هزینه های حج تمتع بیان کرد.

دکتر سید صادق حسینی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص مسکن، تغذیه و تدارکات ، موضوعات بهداشتی و ...اظهار کرد: حفظ عزت،کرامت و امنیت زایرین و ارائه خدمات با کیفیت از اولویت های سازمان حج و زیارت به حساب می آید.

وی افزود: لازمه این سفر معنوی داشتن سعه صدر ، روحیه همکاری بین زایرین عزیز و خادمین است تا بهره بیشتری از این سفر نصیب حجاج شود.

رئیس سازمان حج و زیارت به تلاش های صورت گرفته جهت کاهش هزینه های سفر اشاره کرد و افزود: لیکن بطور غیر منتطره با افزایش ۳۰۰ درصدی هزینه خدمات و نیز افزایش ۲۰ الی ۴۰ درصدی اقلام تدارکاتی مواجه شده ایم که بعد از اعزام همکاران حج و زیارت به عربستان اعلام گردیده. البته مراتب اعتراض از این افزایش هزینه ها کتبا به وزارت حج عربستان اعلام شده و منتظر پاسخ کشور میزبان هستیم.

حسینی گفت: لذا به منظور برنامه ریزی مقرر گردید بخش اندکی از این هزینه های تحمیلی را زائرین متحمل شوند، بر همین اساس از زائرین درخواست همراهی داریم و این در حالی است که برخی از کشورها مجبور به انصراف از حج شده اند.

سازمان حج و زیارت منافع اقتصادی را بر حیثیت کشور ترجیح می دهد؟