مرسدس بنز یکی از شرکت هایی پرطرفدار و محبوب جهانی است. اصالت مرسدس بنز آلمانی می باشد. و مرسدس بنز به تازگی از خودرو جدید خودش رونمایی کرده است.

نسخه هیبرید اتوبوس اینتورو مرسدس بنز

شاهکار جدید مرسدس بنز/عکس

 

موتور هیبرید به طور خاص برای اتوبوس‌هایی عرضه شده که دارای گیربکس اتوماتیک هستند (مثل Voith و ZF). مدل هیبرید اینتورو علاوه بر موتور اصلی (با قدرت 299 یا 354 اسب بخار)، از یک موتور برقی 14 کیلوواتی نیز استفاده می‌کند.

قدرت موتور برقی چندان زیاد نیست، ولی می‌تواند در هنگام روشن شدن خودرو یا در شرایط دشوار همانند سربالایی‌های طولانی، به موتور اصلی کمک کند.

نکته جالب این است که اتوبوس اینتورو مرسدس نه از باتری‌های معمولی، بلکه از سوپرخازن‌ها برای تأمین انرژی موتور برقی بهره می‌گیرد، درست مثل اتوبوس‌های برقی Minsk. نسخه هیبرید Intouro به دو پک خازن 16تایی مجهز است که ظرفیت هر یک از آن‌ها به 2 آمپرساعت می‌رسد. باتری‌ها در یک محفظه بسته در قسمت عقب سقف اتوبوس قرار گرفته‌اند. از ماژول بازیابی برای شارژ باتری‌ها استفاده می‌شود که تنها به یک ترمز در سرعت 50 کیلومتر بر ساعت تا توقف کامل احتیاج دارد.

عکس / مرسدس بنز درپیتی

وزن قطعات هیبریدی اضافه‌شده به اتوبوس حدود 254 کیلوگرم بوده و کنترل خودرو را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد. در ضمن، راننده مجبور نیست هیچ عملیات جدیدی را یاد بگیرد.

باقی مشخصات اینتورو هیبریدی با همتای دیزلی خود مو نمی‌زند. این اتوبوس در اندازه‌های مختلف با یک یا دو درب جانبی عرضه شده است. کابین اتوبوس‌های توریستی مجلل‌تر از کابین اتوبوس‌های معمولی بوده و شامل لوازم و تجهیزات گران‌تری می‌شود.

بررسی مرسدس بنز SL۵۰۰ و پاگودا

نسخه هیبرید اتوبوس اینتورو مرسدس بنز