حجم ویدیو: ۹.۵۳M | مدت زمان ویدیو: ۰۰:۰۱:۵۰

مرسدس بنز یکی از شرکت هایی پرطرفدار و محبوب جهانی است. اصالت مرسدس بنز آلمانی می باشد. و مرسدس بنز به تازگی از خودرو جدید کلاس S خودش رونمایی کرده است.

بنز

شاهکار جدید مرسدس بنز/عکس

نمای خارجی: طرحی آئرودینامیک

چهره S کلاس جدید با تغییراتی جزئی بروزرسانی شده که کاپوت طولانی‌تر، طرح گوشه‌دار چراغ‌های جلو و رینگ‌ها، طرح متفاوت ستون C و البته فرم افقی چراغ‌های عقب را شامل می‌شود، موردی که برای اولین‌بار در سه نسل اخیر این خودرو مشاهده می‌شود.

دستگیره درها کاملا به درهای خودرو چسبیده و طرح آئینه‌های جانبی نیز بگونه‌ای تغییر یافته که در مقابل جریان هوا کمترین مقاومت را نشان دهند. تمامی این تغییرات ضریب درگ بدنه را به 0.22 رسانده و S کلاس را به یکی از آئرودینامیک‌ترین سدان‌های جهان تبدیل کرده است. در مقام مقایسه بد نیست بدانید ضریب درگ تسلا مدل S برابر با 0.24 است.

مرسدس بنز S کلاس جدید در طول، عرض و ارتفاع به ترتیب 3.3 و 5.08 و 1 سانتیمتر بزرگتر از نسل قبل شده و فاصله میان محورهای آن نیز 5.08 سانتیمتر افزایش یافته اما به واسطه افزایش طول دماغه جلو و دنباله بدنه، تناسبات کلی آن حفظ شده است.

عکس / مرسدس بنز درپیتی

بنز

فضای داخلی: مدرن تر از قبل

در کابین نسل جدید مرسدس S کلاس که بسیار به محصولات می‌باخ شبیه شده، شاهد نوآوری‌های زیادی هستیم که برخی از آن‌ها را نمی‌توان با چشم مشاهده کرد همچون اضافه شدن گرم‌کن پشت سری صندلی‌های عقب یا فوم‌های آکوستیک بیشتر برای افزایش آرامش فضای داخلی.

مهم‌ترین مورد جالب توجه در کابین نسل جدید S کلاس را می‌توان نمایشگر 12.8 اینچی لمسی روی داشبورد دانست که باعث شده تعداد دکمه‌های کنترل کننده تا 27 مورد نسبت به قبل کاهش یابد.

چهار دریچه افقی تهویه در بالای نمایشگر، جایگزین دریچه‌های دوار نسل قبل شده و داشبورد نیز بنابر سفارش مشتری می‌تواند با موادی همچون فیبرکربن یا چوب مشکی پیانو روکش شود. سیستم صوتی حرفه‌ای برمستر به همراه 30 بلندگو و هشت رزوناتور، فرمان جدید با دکمه‌های بازطراحی شده و سنسورهای تشخیص جدا بودن دست‌های راننده از فرمان، روکش‌های مشکی براق روی درها و کنسول مرکزی و رنگ‌های جدید برای روکش صندلی‌ها، جزو سایر موارد قابل توجه در کابین این خودرو محسوب می‌شود.

روکش صندلی‌ها همچون قبل از چرم ناپا با کیفیت بسیار بالا بوده و تهویه، گرمکن، عملکرد 10گانه ماساژور و آپشن جدید Energizing (انرژی بخش) نیز در آن دیده می‌شود. این ویژگی که از سال 2019 در محصولات مرسدس بنز قابل سفارش شده، در شش حالت مختلف شامل طراوات دهی، گرمابخش، نشاط ‌آور، لذت‌بخش، راحتی و تمرین قابل تنظیم بوده که در هریک از این حالت‌ها عملکرد بخش‌های مربوط به تنظیم موقعیت صندلی‌ها، پخش موسیقی، تهویه مطبوع و نورپردازی تغییر می‌کند. نکته مهم این است که این آپشن برای سال 2021 در صندلی‌های ردیف عقب نیز قابل نصب است.

به لطف افزایش فاصله میان محورها، فضای  کابین نیز بیشتر شده به نحوی که فضای زانوی سرنشینان جلو 3.8 سانتیمتر و در ردیف عقب نیز فضای سر 15 میلی‌متر، فضای پا 25 میلی‌متر و فضای زانو 10 میلی‌متر افزایش یافته است. فضای محفظه بار نیز 22 لیتر بیشتر از قبل خواهد بود.

یکی دیگر از ویژگی‌های نسل جدید S کلاس نورپردازی کابین بوده بدین ترتیب که تعداد چراغ‌های LED در کابین از 40 عدد به 250 عدد افزایش پیدا کرده و فیبرنوری که این چراغ‌ها را در خود جای داده در همه جای کابین از رو دری‌ها و داشبورد گرفته تا کف خودرو و حتی صندلی‌های عقب کشیده شده است. بنابر اعلام مرسدس، هدف از این ویژگی ایجاد یک خط نورپردازی مداوم در سراسر کابین خودرو بوده است.

این سیستم با سامانه‌های ایمنی خودرو نیز در ارتباط بوده و برای تقویت هشدارهای بصری با این سامانه‌ها همکاری می‌کند مثلا هنگامی‌که دستیار فعال نقاط کور هشدار می‌دهد، نورپردازی داخلی به رنگ قرمز درمی‌آید.

قیمت گران‌ترین مرسدس بنز موجود در ایران چقدر است؟ + عکس

فناوری: بیشتر و پیشرفته تر از گذشته

افزایش سایز و وضوح تصویر نمایشگر مرکزی داشبورد، نسل جدید سیستم اطلاعات سرگرمی MBUX، پشتیبانی فرمان صوتی از 27 زبان رایج با قابلیت درک فرمان‌های جدید حتی از سرنشینان ردیف دوم، نمایش اطلاعات مسیریاب در هداپ دیسپلی به صورت 3 بعدی، صفحه 12.3 اینچی پشت آمپر با قابلیت‌های کاربردی همچون دنبال کننده موقعیت چشمان راننده و تنظیم در چهار حالت احتیاط (7 رنگ مختلف برای زمینه)، اسپرت (زمینه قرمز و گرافیک پویا)، انحصاری (زمینه سفید مرواریدی و تیره شدن خودکار در شب) و کلاسیک موارد تازه‌ای هستند که در کابین نسل جدید S کلاس مشاهده می‌شود.

دو نمایشگر 11.6 اینچی مجزا روی پشت سری صندلیهای جلو و یک تبلت 7 اینچی در کنسول میانی صندلی‌های عقب نیز قابل سفارش بوده که از طریق این مورد اخیر می‌توان همچون نمایشگر روی داشبورد، تمامی عملکردهای خودرو را از طریق آن کنترل کرد.

گران‌ترین مرسدس بنز ایران (عکس)

اس کلاس با قلب AMG

در بالاترین رده ، نسخه‌های AMG از مرسدس بنز S کلاس قرار خواهند داشت که به یاری سیستم پلاگین هیبرید، قدرتی بیش از 800 اسب بخار در اختیار راننده قرار می‌دهند. هرچند AMG S65 دیگر تولید نخواهد شد ولی S کلاس مزین به نشان مایباخ، برای اولین بار پیشرانه 6 لیتری 12 سیلندر را در کنار سیستم چهار چرخ متحرک در اختیار خواهد داشت.

بنز