تامین وسایل سرمایشی برای فصل گرما از ضروریات بوده و این نکته در کشور ما که دارای آب و هوای گرم در فصل تابستان می باشد اهمیت بسیاری دارد. کولر گازی را می توان یکی از محبوب ترین سیستم های سرمایشی در کشور دانست که به علت وجود مزایایی که نسبت به کولرهای آبی دارد با استقبال خوبی مواجه شده است. در صورت به وجود آمدن خرابی و مشکلات مختلف در انواع کولر گازی مانند اسپیلت، به علت ساختار پیچیده ای که این دستگاه دارد امکان تعمیر و برطرف نمودن مشکل آن توسط خود فرد وجود نداشته و نیاز به حضور تعمیرکار می باشد. به همین دلیل است که افراد زیادی تمایل به فعالیت در این حرفه دارند و برای رسیدن به این هدف نیاز تا آموزش های لازم را برای نصب و تعمیرات کولر گازی ببینند. در این مطلب به بازار کار حرفه ای تعمیرات کولر گازی و آموزش نصب و تعمیرات کولر گازی پرداخته شده است.

بازار کار حرفه ای نصب و تعمیرات کولر گازی

با شروع فصل گرما مراجعه افراد به فروشگاه های سیستم های سرمایشی و گرمایشی برای خرید کولر گازی آغاز می شود. کولر گازی را معمولا در شهرهای با میزان گرمای بالا و همچنین شهرهای آلوده مورد استفاده قرار می دهند؛ چرا که امکان ورود آلودگی ها از بیرون به فضای داخلی منزل وجود نداشته و در نتیجه می تواند از بروز بیماری مختلف تنفسی مانند آسم جلوگیری نماید. انواع مختلفی از کولر گازی در بازار وجود دارد که در سال های اخیر استفاده از اسپیلت ها یا کولرهای گازی دو تکه به علت ظاهر زیبا و عملکرد مناسبی که دارند مورد استقبال افراد قرار گرفته است.

به دلیل استقبال فراوان از انواع کولرهای گازی، بازار کار مشاغلی که در ارتباط با این وسیله می باشند نیز رونق پیدا کرده است و از جمله این مشاغل می توان به فروشندگان کولر گازی و نصاب ها و تعمیرکاران این دستگاه اشاره کرد. نصب کولرهای گازی معمولا پیچیده بوده و نیازمند تخصص و تجربه بالایی در این کار می باشد، در نتیجه افرادی که توانایی نصب کولر گازی را با رعایت استانداردهای مورد نظر داشته باشند موردی است که نیاز به آن در جامعه احساس می شود. علاوه بر آن تعمیرات کولر گازی و سرویس های دوره های که معمولا سالی یک مرتبه باید انجام گیرند نیز باید توسط تعمیرکار کولر گازی صورت گیرد. پس می توان نتیجه گرفت که به علت تقاضای زیادی که جهت امور نصب و تعمیرات کولر گازی وجود دارد، بازار کار این حرفه از رونق خوبی برخوردار بوده و می توان از طریق آن به کسب درآمد بالایی دست یافت.

 چگونگی ورود به شغل نصب و تعمیرات کولر گازی

با توجه به بازار کار خوبی که برای این حرفه گفته شد و همچین نیاز به سرمایه اندک جهت آغاز به کار، بسیاری از افراد جویای کار علاقمند به ورود به این حرفه می باشند. اما سوالی که پیش می آید این است که از کجا و چگونه باید آغاز کرد؟ برای وارد شدن در این حرفه در ابتدا باید به کسب مهارت های لازم پرداخت و آموختن این مهارت ها با شرکت در دوره های آموزشی نصب و تعمیرات کولر گازی حاصل می گردد. آموزشگاه های مختلفی در سطح شهر وجود دارند که به برگزاری این دوره ها اقدام کرده و افراد علاقمند را وارد بازار کار می نمایند. البته نیاز است تا پیش از انتخاب آموزشگاه بررسی های لازم را انجام داده و توجه کرد که آموزشگاه از ویژگی های لازم برخوردار باشد. از این ویژگی ها می توان به تحت نظارت سازمان فنی و حرفه ای بودن و ارائه مدرک معتبر به کارآموزان اشاره کرد. آموزش تعمیر کولر گازی باید توسط اساتید حرفه ای و باتجربه صورت گرفته و مباحث به صورت عملی و تئوری به افراد آموزش داده شد.

معرفی بهترین آموزشگاه تعمیرات کولر گازی

آموزشگاه پایتخت فناوری را می توان یکی از معتبرترین آموزشگاه های تهران معرفی کرد که به آموزش کولر گازی و نصب و تعمیرات آن می پردازد. اساتیدی که در این آموزشگاه فعالیت می کنند سال هاست که در امر تدریس فعالیت داشته و افرادی را که به بازار کار وارد می نمایند افرادی کاربلد و حرفه ای در امر نصب و تعمیرات کولر گازی می باشند. کارگاه های ویژه ای در این آموزشگاه وجود دارد که در آن به تدریس مباحث به صورت عملی پرداخته می شود. در دوره های آموزشی تعمیرات کولر گازی افراد مهارت های لازم را برای نصب و تعمیرات انواع مختلف کولر گازی فرا می گیرند و می توانند دستگاه را در مدت زمانی کوتاه عیب یابی نمایند. سرفصل های مختلفی مانند آشنایی با انواع کولرهای گازی با برندهای مختلف، معرفی قطعات مختلف کولر گازی و نحوه عملکرد هر کدام، آشنایی با مکانیسم عملکرد کولر گازی، آموزش نحوه سرویس کردن و شارژ کردن گاز کولر گازی و غیره به کارآموزان آموزش داده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تماس 02166577378 تماس حاصل فرمایید.