علیرضا زاکانی منتخب مردم قم در مجلس یازدهم و رئیس کارگروه اجرایی فراکسیون انقلاب اسلامی در نشست خبری که صبح امروز(شنبه، 27 اردیبهشت) برگزار شد، در سخنانی اظهارداشت:  امروز وضع کشور در شرایط خاصی است که نیاز به یک تغییر را در ابعاد مختلف ضروری کرده و اگر نیم‌نگاهی به جامعه انداخت مشخص می‌شود، علی‌رغم توفیقات مختلف حال مردم مناسب نیست.

وی افزود: این عدم حال خوب مردم  حاصل ناکارآمدی دولت و مجلس و مشکلاتی که در دستگاه قضایی وجود دارد، است که مجلس به عنوان قوه‌ای که در رأس امور است، باید در راستای دغدغه‌های مردم باشد و مسیری را پیش بگیرد که در آن فقر و ناعدالتی را منکوب و با تلاش‌های خود نیازهای مردم در حوزه‌های مختلف را مرتفع کند.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم ادامه داد: به نظر می‌رسد که رسالت تاریخی برای مجلس یازدهم است که به لطف خدا این رویکرد مردم در انتخاب چهره های انقلابی را به فال این گرفته و در راستای حل مشکلات مردم حرکت کند. اگر مجلس می خواهد در راستای حل مشکلات مردم حرکت کند لازم است که از حواشی دوری کند.

منتخب مردم قم در مجلس یازدهم گفت: مجلس یازدهم باید دارای هویت انقلابی و مردمی باشد و به همین دلیل است که اسم فراکسیون اکثریت مجلس به نام فراکسیون انقلاب اسلامی نام گذاری شده که هم اهداف انقلاب را دنبال کند و در خدمت مردم باشد

زاکانی گفت: هویت انقلابی در کنار استقلال مجلس و در کنار انسجام مجلس و داشتن جدیت در متن نمایندگان و یک نگاه دقیق و بهره‌مندی از تمام نمایندگان امکانی را ایجاد می‌کند که ما راه‌های دور را با کمترین زمان طی کنیم و امید را در جامعه به اعتماد و اعتماد را به انسجام ملی تبدیل کنیم. 

وی افزود: وضع امروز مجلس مناسب نیست ما باید نجات اقتصاد کشور را و تقویت جایگاه منطقه ای ایران عزیر را در کنار رفع کاستی های جامعه هدف گذاری کنیم. 

منتخب مردم قم در مجلس گفت: بالغ بر 207 نفر از نمایندگان متعلق به ائتلاف بودند که در کنار این برخی از افرادی که چبهه پایداری معرفی کرد نیز در کنار فراکسیون نیروهای انقلاب هستند که موجب شد ما فراکسیونی حداکثری بالغ بر 240 نماینده مجلس را داشته باشیم.