به گزارش پارس به نقل از ایسنا، در جریان سی وهفتمین اجلاس سالانه کمیته میراث جهانی سازمان یونسکو در کامبوج، ساعاتی قبل کاخ گلستان در ایران در فهرست میراث جهانی این سازمان به ثبت رسید.

به گزارش شین هوا، سنگ بنای این کاخ که در بخش قدیمی تهران واقع شده، در دوران صفویه گذاشته شد و بخش های اصلی آن در درون حصار قدیمی تهران احداث شد. این کاخ سپس در قرن ۱۹ میلادی توسعه یافت و به عنوان کاخ محل زندگی خانواده پادشاهان قاجار مورد استفاده قرار گرفت و اتفا قات مهمی از تاریخ معاصر ایران در آن به وقوع پیوسته است.

این کاخ شامل هشت ساختمان اصلی بوده و دارای باغ بسیار زیبایی نیز هست که در حال حاضر از کل مجموعه به عنوان یک موزه استفاده می شود. باغ کاخ گلستان به سبک تلفیقی باغ های ایرانی و اروپایی ساخته شده است.

قرار است در جریان اجلاس امسال، پرونده ثبت جهانی ۳۲ محوطه تاریخی، طبیعی و تاریخی - طبیعی برای ثبت در میراث جهانی سازمان یونسکو مورد بررسی قرار گیرد.

سی وهفتمین اجلاس کمیته میراث جهانی سازمان یونسکو که به طور مشترک در دو شهر" پنوم پن" و" سیم ریپ" کامبوج در حال برگزاری است تا روز ۲۷ ژوئن (ششم تیرماه جاری) ادامه خواهد داشت.