~~به گزارش پارس ، به نقل از خبرگزاری ایسنا محمد جواد کبیر در حاشیه مراسم تکریم و معارفه اعضای هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت ایران که در محل این سازمان برگزار شد در پاسخ به پرسشی درباره مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه سلامت گفت: در قبال پرداخت مطالبات خود را متعهد می‌دانیم؛ اما باید این مسئله را در نظر گرفت که بخشی از منابع ما از منابع عمومی دولتی است. بنابراین باید اعتبارات تخصیص پیدا کند. در این صورت سعی می‌کنیم در حداقل زمان ممکن مطالبات مراکز طرف قرارداد را بپردازیم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران ضمن تاکید بر اینکه اگر از سوی دولت اعتبارات لازم تخصیص یابد پرداخت مطالبات بیشتر از یک هفته به طول نمی‌انجامد گفت: قول‌های مساعدی داده شده و امیدواریم شرمنده مراکز طرف قرارداد نشویم.

کبیر ادامه داد: مبلغ بدهی بیمه سلامت به مراکز طرف قرارداد با توجه به اسناد ارسال شده برای دو ماه اول سال 94 ،‌900 میلیارد تومان است که برای ماه‌های آتی به طور قطع به این مبلغ اضافه خواهد شد. در واقع مطالبات در شش ماهه نخست امسال به حدود 2000 میلیارد تومان می‌رسد. بخشی از این منابع باید در اختیار وزارت بهداشت قرار بگیرد تا بتواند آنها را در اختیار ما قرار دهد.