دوران کرونا لزوم استفاده از اینترنت رایگان را زیاد کرد. آموزش مجازی نیاز به اینترنت رایگان دارد. اینترنت رایگان تسهیلات دولت برای آموزش مجازی است. معلمان و دانش آموزان و دانشجویان گروه هدف برای ارائه اینترنت رایگان هستند.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد، با آغاز مهرماه و شروع سال تحصیلی جدید، برای ایجاد بستر آموزش مجازی و کاهش هزینه خانواده‌ها و فرهنگیان عزیز، مانند سال گذشته اینترنت شبکه دانش‌آموزی شاد رایگان است.آغاز ثبت نام اینترنت رایگان برای معلمان و دانشجویان

علاوه بر این وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای مسئولیت اجتماعی خود در آموزش الکترونیکی برای معلمان، اساتید دانشگاه و حوزه، دانشجویان و طلاب بسته اینترنت رایگان در نظر گرفته است.

برای اساتید دانشگاه بسته ۶۰ گیگابایتی، برای معلمان ۴۰ گیگابایت و برای دانشجویان و طلاب بسته ۳۰ گیگابایتی به مدت ۶ ماه در نظر گرفته شده است.

اساتید، معلمان و دانشجویان برای فعال‌سازی بسته‌ها می‌بایست صرفا به سایت https://ictgifts.ir مراجعه کنند.

متقاضیان، در این سایت کد ملی و شماره تلفنی که به نام خودشان است را وارد کرده و پس از دریافت این اطلاعات و تائید صحت آن‌ها، اسامی نهایی در مدت زمان منطقی در اختیار اپراتور‌ها قرار می‌گیرد تا ترافیک رایگان به حساب‌شان افزوده شود.

امکان فعال­‌سازی بسته هدیه بر روی تلفن همراه دانشجویان یا بر روی تلفن ثابت (ADSL) فراهم شده است.

فقط یک بار امکان ثبت‌نام برای هر یک از متقاضیان وجود دارد. مهلت ثبت‌نام حداکثر ۷ روز بوده و برای مدیریت ترافیک سایت، معلمان و دانشجویان بر اساس رقم آخر کد‌های ملی به شرح زیر برای ثبت نام اقدام کنند:

چهارشنبه ۷ مهر:

کد‌های ملی با رقم آخر ۰ و ۱ و ۲

پنج‌شنبه ۸ مهر:

کد‌های ملی با رقم آخر ۳ و ۴ و ۵

جمعه ۹ مهر:

کد‌های ملی با رقم آخر ۶ و ۷ و ۸ و ۹

از ۱۰ مهر تا ۱۴ مهر:

امکان ثبت‌نام برای کلیه معلمان و دانشجویان تاکید میگردد ثبت نام صرفا از طریق سامانه