همه گیری کرونا در محیط کار بسیار است. کارمندان باید مراقبت بیشتری برای جلوگیری از کرونا کنند. کار در محیط بسته و  بدون تهیه در شرایط کرونایی خطرناک است.


به گزارش گروه وب‌گردی  خبرگزاری صدا و سیما ، علیرضا نوروزیان گفت: کارمندان برای رسیدن به محل کار اگر از وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و تاکسی استفاده می‌کنند علاوه بر زدن ماسک باید یا از دستکش استفاده کرده و یا از تماس دست با سطوح عمومی مانند صندلی‌ها، میله‌ها و دستگیره‌ها تا حد امکان جلوگیری کنند.

کارمندان چکار کنند تا کرونا نگیرند؟

او تاکید کرد: به محض رسیدن به محل کار اولین اقدام درآوردن دستکش‌ها براساس استانداردهای آموزش داده شده و انداختن آن به سطل زباله در دار است و حتماً قبل از درآوردن دستکش از تماس دست با دهان، بینی، چشم و گوش خود پرهیز کنند. 

نوروزیان بیان کرد: وقتی وارد محیط کار شدید حتماً دست‌های خود را بشویید چون شاید در طول مسیر دست با فضاهای آلوده تماس داشته باشید که می‌تواند ریسک انتقال ویروس را افزایش دهد.

او ادامه داد: طی طول روز در محیط کار امکان دارد درهای زیادی را باز و بسته کرده و یا از آسانسور استفاده کنید و این سطوح می‌تواند توسط هر فرد دیگری لمس شده باشد، بنابراین توصیه می‌شود از دستکش یکبار مصرف و یا از دستمال کاغذی، خلال دندان و گوش پاک کن برای باز کردن درها و زدن دکمه آسانسور استفاده کنید.

نوروزیان گفت: در طول روز همه ما نیاز داریم که مواد خوراکی مصرف کنیم، بنابراین توصیه می‌شود این مواد را با خودتان از منزل به محل کار ببرید تا مجبور به خرید از سوپرمارکت و یا رستوران نباشید.

او اظهار کرد: تمامی نکات ذکر شده ساده و معمولی هستند که اگر همه ما آن‌ها را رعایت کنیم می‌توانیم از انتقال و گسترش ویروس کرونا پیشگیری کنیم.